niedziela 3 marca 2024     Kunegunda, Maryna, Tycjan
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Zdrowie w Twoich rękach
eGorzowska - 5556_PChJ9Up3eZTNqUcpUPwd.jpg4 października przypada Światowy Dzień Onkologii. Z tej okazji Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Będą badania, konsultacje lekarskie oraz wykłady i nauka samobadania piersi. Pamiętaj, że Twoje zdrowie w Twoich rękach.

- Poprzez organizację „białej soboty” chcemy przypomnieć, że choroby nowotworowe można skutecznie leczyć. Wystarczy dać sobie szanse i regularnie zgłaszać się na badania profilaktyczne. Chcemy też zwrócić uwagę Lubuszan na to, że chorobom nowotworowym można zapobiegać. Wiele zależy od nas samych – przekonywał naczelny lekarz szpitala Adam Ostrowski.

W sobotę 4 października szpital zaprasza zainteresowanych stanem swojego zdrowia na bezpłatne konsultacje lekarskie. Będzie okazja do spotkania się z onkologiem, chirurgiem onkologiem, ginekologiem i dietetykiem. Będzie można również nauczyć się samobadania piersi.

- Takie działania mogą i muszą przynieść skutek. Coraz bardziej pomaga nam w tym moda na zdrowy styl życia, ale wciąż sporo jest do zrobienia – mówił Adam Ostrowski.

- Na badania przesiewowe (profilaktyczne) wciąż zgłasza się bardzo mało osób. Panie często są zbyt zajęte rodziną i zwykle nie mają czasu dla siebie. Skupione na dzieciach i domu zapominają, że są równie ważne jak ich rodzina. Z wysyłanych przez nas zaproszeń na badania cytologiczne zgłasza się zaledwie co trzecia kobieta. Trzeba to zmienić. Takie dni mogą w tym pomóc – dodaje kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy ginekolog Mariusz Stępień.

W sobotnie przedpołudnie oprócz konsultacji lekarskich lecznica przygotowała wykłady specjalistów i osób, które z rakiem wygrały walkę o życie. O swoich przeżyciach i układaniu życia na nowo opowiedzą m.in. – prezes Gorzowskiego Towarzystwa Amazonek Bożena Ambroży i prezes Gorzowskiego Towarzystwa Opieki nad Chorymi ze Stomią Mirosława Pękosz.

Będzie można też skorzystać z badań laboratoryjnych w obniżonej cenie: morfologii, OB, glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego, „dobrego” i złego” a także trójglicerydów oraz moczu. Taki pakiet będzie kosztował zaledwie 40 zł – to oszczędność ponad 30%.

Panom szpital będzie dodatkowo oferował badanie stężenia PSA (zawartości białka, które jest wytwarzane wyłącznie przez komórki prostaty) – pakiet badań dla panów to koszt 60 zł.

Kilka miesięcy temu gorzowski szpital nawiązał współpracę z genetykiem prof. Janem Lubińskim. Współpraca dotyczy prowadzenia badań, których celem jest wykrycie zagrożenia nowotworowego na kilka lub kilkanaście lat przed pojawieniem się objawów klinicznych.

– To dodatkowo zwiększa szansę całkowitego wyleczenia. Każda osoba, która przyjdzie w sobotę do szpitala będzie mogła wypełnić ankietę dotyczącą swoich uwarunkowań genetycznych. Pacjenci, którzy na podstawie tej ankiety zostaną zakwalifikowani do badań genetycznych będą zapraszani na konsultacje do Poradni Genetyki Onkologicznej w naszym szpitalu – mówił Adam Ostrowski.

Na badania i konsultacje do gorzowskiego szpitala w ramach Dnia Otwartych Drzwi będzie można się zgłaszać od 9.00 do 13.00.

A w niedzielę (5 października) ścieżkami Rezerwatu Bogdanieckiego przejdzie IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi. Start przy Zespole Szkół w Bogdańcu o 12.00, meta przy Muzeum Zagroda Młyńska w Bogdańcu. Na uczestników marszu czeka ciepły piknikowy posiłek przy ognisku, owoce i możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród.

oprac. redakcja
foto organizator


1 października 2014 17:31, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę

Marek Piechocki z wyróżnieniem i dyplomem za całokształt
Doroczne nagrody literackie, czyli Wawrzyny Lubuskie rozdane. Gorzowski twórca i nasz ... <czytaj dalej>
Edukacja alternatywna
Wczoraj Przemek Staroń wręczył ministrze Barbarze Nowackiej „Nie jesteś skazanx ... <czytaj dalej>
Ukryli je w żywności
KAS zatrzymała narkotyki. Były ukryte w pojemnikach z żywnością. Funkcjonariusze z ... <czytaj dalej>
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2024 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_1390.jpg
admin ego:
Nad Glommą
W ubiegłorocznym planie nie zakładaliśmy wyjazdu do Norwegii, pojawił się ... <czytaj dalej>
admin ego:
Dramat Andryki
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” bchodzony jest 1 marca. W tym ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3739:
W PRL były sprawne połączenia wszystko było połączone i torami i pksami. To są zaniedbania jakies <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Ale po co do Szczecina jak i myśli orzą bardzo sprawnie i szybko kursuje PKS.

Jak tam dojeżdżałem na egzaminy to w 50 minut byłem ju <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej