poniedziałek 17 czerwca 2024     Albert, Laura, Adolf
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Cały świat walczy z rakiem. My też - aktualizacja
eGorzowska - 3043_Ebia2wM0I5kRpTvfauXK.jpg20 października w Gorzowie dla kobiet w wieku 25-59 lat zostanie zorganizowana Biała Sobota. Wtedy niektóre gabinety ginekologiczne będą wykonywać bezpłatne badania cytologiczne. Kobieto: Zaplanuj i przyjdź. Mężczyzno: Przekonaj kobietę i dopilnuj, by przyszła na badanie.

1 października rozpoczyna się na całym świecie Miesiąc Walki z Rakiem. Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Gorzowie wyszedł z propozycją zorganizowania Białej Soboty. Już dziś warto wpisać w kalendarzu ten dzień i zaplanować wizytę u ginekologa. (Poniżej podajemy adresy gabinetów, do których należy zgłosić się na badanie).

Na propozycję pracy w sobotę zgodziły się - jak dotąd - trzy przychodnie. Niepubliczny Ginekologiczno-Położniczy Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Gwiaździstej 16, Niepubliczny Ginekologiczno-Położniczy Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Mieszka I 42 oraz Specjalistyczny Zakład Medyczny Fundacji Nasze Zdrowie przy ul. Walczaka, który przyjmie ok. 50 kobiet z gminy Lubiszyn. To efekt współpracy z samorządem i wójtem Tadeuszem Karwaszem.
- Nasza gmina zapewnia paniom bezpłatny dowóz do Gorzowa i z powrotem, wystarczy tylko skontaktować się z panią Magdaleną Marmurowicz i zgłosić do 16 października chęć przyjazdu na badanie - informuje wójt.

- Bezpłatne badanie w ramach programu może być wykonane raz na trzy lata. Nie jest potrzebne do tego żadne skierowanie ani nawet zaproszenie, które nasz WOK rozsyła do pań. Wystarczy okazać dowód osobisty, który potwierdzi, że pani jest w wieku objętym programem profilaktyki - mówi kierownik WOK lek. med. Piotr Gratkowski. - Pragnę uczulić wszystkie kobiety, że choć tylko regularne wykonywanie wymazu cytologicznego jest najskuteczniejszym sposobem wykrywania raka szyjki macicy, to my zachęcamy panie do badań, bo chcemy dmuchać na zimne i uprzedzić najgorsze. Drogie panie, nie bójcie się tego badania, przyjdźcie, by przekonać się, że jesteście zdrowe.

W sierpniu Gorzów przystąpił do III edycji konkursu Zdrowa gmina - zdrowi mieszkańcy. Dzięki temu wszyscy mamy szansę wygrać 25, 50 lub 100 tys. zł, ale musimy zgłaszać się na badania profilaktyczne: dla pań cytologiczne i mammograficzne; dla wszystkich - jelita grubego. Dziś wiemy, że procent badań w ostatnich miesiącach rośnie, ale to jeszcze nie wystarczy, by zwyciężyć. Na cytologię zgłosiły się 7183 kobiety, gdy w tym samym okresie minionego roku - 6764. To daje 6,2 proc wzrostu. Wśród gmin, które przystąpiły do konkursu, ciągle najlepsze są te z województwa mazowieckiego: Czarna - 29 proc., Bielany - 14, Błonie - 12. Pamiętajmy, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Wszystko w naszych rękach. To od nas zależy, czy wygramy z rakiem.

Żeby zachęcić gorzowian do wykonywania badań, WOK organizuje na Słowiance event "W Gorzowie chcemy być zdrowi". 26 października o 17.00 zaprasza wszystkich do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego na imprezę, w której będzie można wygrać cenne nagrody, m.in. stroje kąpielowe, bilety na mecze czy gadżety żużlowe. Wystarczy przynieść potwierdzenie wyknania badania w programie profilaktyki raka szyjki macicy, piersi czy jelita grubego. Planowana jest również niespodzianka pod nazwą "Pływające VIP-y". O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Adresy gabinetów, które będą czynne w Białą Sobotę:
1. Specjalistyczny Zakład Medyczny Fundacji „Nasze Zdrowie” NZOZ w Gorzowie, ul. Walczaka 25. Kontakt Magdalena Marmurowicz: 95 727 71 42 lub 519 513 142. Zapisy do 16.10.2012 r.

2. Niepubliczny Ginekologiczno-Położniczy Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Gwiaździstej 16; kontakt: 95 7331 403. Przyjęcia w godzinach od 8.00 do 12.00.

3. Niepubliczny Ginekologiczno-Położniczy Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Mieszka I 42; kontakt 601 99 04 66. Przyjęcia od 10.00 do 12.00.

Przypominamy, że pełna lista adresów gabinetów ginekologicznych z terenu województwa lubuskiego  znajduje się nastronie WOK-u: http://wok-lubuski.pl/news/view/42.html.
Natomiast adresy gabinetów z terenu gminy Gorzów na stronie miasta: http://www.gorzow.pl/przystan/archiwum-aktualnosci/48-miasto/17706-zdrowa-gmina-zdrowi-mieszkancy.

Hanna Kaup

1 października 2012 11:47, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


No, ciekawe, jak to będzie. Czy jak się daje coś na tacy i za darmo, to chętnie z tego korzystamy? Obawiam się, że nie. Ale życzę paniom rozsądku. Wasz los w waszych rękach
Anonim_2266, 01.10.2012, 13:29, 93.175.129.29 ##

Straszna jest świadomość, że człowiek może nagle przestać normalnie żyć. Przestać chodzić do pracy, cieszyć się życiem, przestać myśleć o przyszłości w kategoriach planowania. Dlatego lepiej zapobiegać. To oczywiste. Dobrze by było, żeby kobiety chciały o tym pamiętać
Anonim_9548, 01.10.2012, 21:34, 89.228.146.118 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

ul. Podmiejska 18, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 43 31
branża: Nauka jazdy - kursy, szkolenia <czytaj dalej>
Teatr im. J. Osterwy

ul. Teatralna 9, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 99 30
branża: Teatry, filharmonie <czytaj dalej>

Pizza z automatu
Czego na Gontowcowym szlaku zabraknąć nie może? Oczywiście budowli gontem ... <czytaj dalej>
Za nami NSK 2024
Refleksje nie tylko z drugiego dnia NSK. Sobotni spacer po Nocnym ... <czytaj dalej>
Nielegalne próby przekroczenia granicy
Komunikat Urzędu Wojewódzkiego w sprawie cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. W ... <czytaj dalej>
W pierwszym Muzeum Muminków
Specjalnie tak wycelowaliśmy pobyt w Tampere, by wypadł dokładnie w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - ndianin.jpg
admin ego:
Co z Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta
List otwarty organizacji pracodawców do samorządów ze Związku Miast Polskich ... <czytaj dalej>
admin ego:
Po prostu Ii
Ii okazało się bardzo ciekawym miastem. Ludzie najczęściej zatrzymują się ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4245:
Najlepsze koncerty i imprezy odbywają sie w pobliżu i z dala od Gorzowa
na dniach miasta gdzie można napic się piwa przy stoliku, zjesc kieł <czytaj dalej>
Anonim_4245:
wolę stereo.
miejsce pod katedrą nie nadaje się na koncerty
chyba że służy to tylko i wyłącznie urzędnikom magistratu żeby spstryk <czytaj dalej>
Anonim_4381:
NSK to piękna twarz Gorzowa... <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
A studentki Kristinki z Jeninka nie widać ... <czytaj dalej>
Anonim_4375:
):-)
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej