czwartek 29 lutego 2024     Lutosław, Roman, Teofil
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Michał Szmytkowski rezygnuje
Radny rady miasta Michał Szmytkowski z Ludzi dla Miasta podjął decyzję o rezygnacji z mandatu. Oto, co napisał na portalu społecznosciowym.

Już nie radny...

Dziś 21 sierpnia 2017 wysłałem informację do KBW o zrzeczeniu się przeze mnie mandatu radnego miasta Gorzowa.
Zapewniam, że dalej będę walczył o moje miasto i czuję, że (paradoksalnie) dzięki tej rezygnacji będę miał więcej przestrzeni i wsparcia do dalszego działania.
Jednocześnie przepraszam, że nie byłem w stanie zmienić oblicza rady, która przyjęła funkcję przyklepywania każdego papieru podsuniętego przez prezydenta miasta.
Wypada też napisać dlaczego, powodów jest wiele i mają one różną wagę, jednak główną przyczyną mojej decyzji i nieobecności jest choroba, a właściwie jej leczenie, którego polska opieka zdrowotna nie zapewnia, a na które 99 proc. z nas nie stać.
WZJ zdiagnozowano u mnie po bardzo ciężkim ataku choroby w połowie 2014 roku.
Podstawowe leczenie silnymi lekami postawiło mnie szybko na nogi i wszystko zapowiadało się świetnie. Choroba jednak wracała, walczyłem z nią jeszcze trzy razy w kolejnym roku, leki przestały być skuteczne. Wtedy podjęto decyzję o zastosowaniu najnowszych drogich tzw. leków biologicznych.
Jestem zaleczony, choróbsko śpi, co osiem tygodni odwiedzam lokalny szpital, kroplówka z lekiem to około 2-3h i już tylko mała saszetka z proszkiem zalecona profilaktycznie przez lekarza przypomina mi o istnieniu choroby.
To wszystko, to całe leczenie nie byłoby możliwe w Polsce (kogo stać na leczenie za 40-80 tys. zł rocznie?), gdzie może przy odrobinie szczęścia zostałbym młodym inwalidą-rencistą. Teraz mogę pracować, leczyć się, a płacąc podatki, mam szansę zwrócić poniesione koszta i pomóc innym, którzy bez wsparcia państwa nie mają szans w świecie rządzonym przez pieniądze. Niestety, nie mogę na stałe wrócić do mojego miasta i swojego kraju, co groziłoby zaprzestaniem leczenia, kalectwem, może nawet najgorszym....
...wspomniałem, że będę miał teraz więcej przestrzeni, trochę żałuję, że dałem się zablokować "życzliwym", którzy tak chętnie mi przypominali o mojej nieobecności, zatem teraz już bez krępacji zapewniam, że moje serce jest w Gorzowie i adresuję do Was wszystkich tekst, który zdecydowanie za długo przeleżał w mojej szufladzie.
Drogie Gorzowianki Drodzy Gorzowianie Minęły już prawie trzy lata od wyborów samorządowych.
Mówiono, że młodzi (stażem) radni muszą się jeszcze wiele nauczyć, poznać zasady działania władzy, budżetu... Mówiono, że będą korzystać z doświadczenia i pomocy starszych, w końcu mówiono, że ich energia pozwoli odmłodzić radę, skruszyć partyjny beton i pracować razem we wspólnym interesie mieszkańców.
Przez te trzy lata prezydenci i radni poprzednich kadencji pokazali nam naprawdę wiele. Nauczali nas chłodnej kalkulacji politycznej,
patrzenia na słupki wyborcze, dbania o interes własnego środowiska, nauczali nas, że mieszkańcy nie mają za wiele do powiedzenia,
że mieszkańców wcale nie trzeba słuchać. Oprowadzili po miejscach, w których są kamery i ważne szychy. Instruowali, gdzie należy się pojawiać i komu uścisnąć rękę. Przepraszam więc, że pomimo tych wszystkich nauk, prowadzonych przez wspaniałych doświadczonych samorządowców, nie skorzystałem ze zdobytej wiedzy.
Kocham moje miasto i reprezentuję jego prostych mieszkańców. Nie interesują mnie kolejne układy biznesowe, kolejne rozdanie stołków czy kolejne roszady w radzie, która została sprowadzona do roli maszynki do głosowania.
Interesuje mnie to, czy gorzowiance starcza do pierwszego, czy gorzowianin ma przedszkole dla swoich dzieci, czy nasi uczniowie mają jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły tramwajem, czy autobusem. Czy miasto i jego spółki zatrudniają gorzowian na uczciwych i godnych warunkach.
Moje miasto krzyczy i wiem, że setki jego mieszkańców słyszy jego głos, pomóżmy więc miastu, aby jego głos dodarł też do ludzi, którzy mają za zadanie słuchać.
Z tego miejsca powiem jasno, wiem też, że wielu gorzowian czeka na te słowa.
#krzykmiasta
Nie ma mojej zgody na dotowanie sportu wyczynowego z miejskiej kasy, gdzie uczniowie nie mają powszechnego dostępu do zajęć i infrastruktury sportowej, a prezesi klubów, zamiast wykonywać swoją pracę i szukać sponsorów, szantażują miasto.
Nie ma mojej zgody na remont ratusza, gdy jego pracownicy, zamiast zajmować się sprawami miasta, muszą martwić się tym, czy im starczy do pierwszego.
Nie ma mojej zgody na dotowanie z miejskiej kasy akademii należącej do skarbu państwa, gdy miejskie szkoły zawodowe i technika nie mają warunków do kształcenia.
Nie ma mojej zgody na kolejne wielkie inwestycje, gdzie głównym kryterium będzie najniższa stawka osiągnięta tylko poprzez obcięcie kosztów pracy i wyrzucenie gorzowian na śmieciówki.
Zadania zlecone przez miasto muszą zawierać klauzule mówiące o warunkach zatrudnienia pracowników.
Nie ma mojej zgodny na oszczędzanie na pracownikach opieki społecznej, gdzie obchodzi się prawo i zatrudnia gorzowian za 5,50 zł za godzinę
Nie ma mojej zgody na świętowanie dni Gorzowa, gdy nie stać nas, aby godnie zapłacić nauczycielom naszych dzieci.
Nie ma mojej zgody na naginanie prawa, by na stanowisko sekretarza mianować osobę niespełniającą warunków konkursowych.
Nie ma mojej zgody na naciąganie prawa pracy przez wydział edukacji, który różnie wynagradza pracowników gospodarczych na tych samych stanowiskach.
Nie ma mojej zgody na nowy samochód dla prezydenta, gdy nie ma pieniędzy na stypendia dla gorzowskich artystów.
Nie ma mojej zgody na igrzyska, gdy w imię oszczędności próbuje się likwidować Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.
Nie ma mojej zgody na likwidację placówki wsparcia dziennego, gdzie planuje się zaoszczędzić na pracy osób, które zajmują się naszymi dziećmi.
Nie ma mojej zgody na przepuszczenie naszych 150 tys. złotych na strategię marki "W sam raz", gdzie te 150 tys. byłoby w sam raz na dom dziennego pobytu dla starszych i niepełnosprawnych mieszkańców miasta.
Absolutnie nie ma mojej zgody na zabawę życiem ludzkim, wręczanie wypowiedzeń z dnia na dzień czy degradowanie pracowników miasta pod groźbą zwolnienia.
Chcę Gorzowa, który zadba o godną płacę, pomoże z mieszkaniem i przedszkolem dla dzieci, może obniży koszty ogrzewania na zimę i cenę biletów MZK, zapewni podstawową edukację w godnych warunkach.
Zapewniam, że jeżeli nie będziemy musieli martwić się o to najprostsze jutro, to sami sobie zapewnimy rozrywkę i igrzyska, które nam odpowiadają i nie będziemy jakimiś "w sam raz", lecz sami staniemy się żywą reklamą naszego pięknego miasta.
P.S. Proszę, dodajcie tutaj coś od siebie pod #krzykmiasta lub w komentarzu. Decyzja nie była łatwa, kończy się pewien etap w moim życiu, choć mam nadzieję, że jeszcze nieraz będę stawał do walki o nasze miasto. Teraz nerwowo czekam na Wasze reakcje.

Michał Szmytkowski
Foto archiwum własne


21 sierpnia 2017 15:13, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Muszę obszernie skomentować
poczynając od

"Nie ma mojej zgody na dotowanie z miejskiej kasy akademii należącej do skarbu państwa"
otóż w samorządzie województwa gdzie pierwsze skrzypce gra nasz Tadzio nie ubiega się zbytnio
o wsparcie finansowe naszej uczelni dlatego że jest ona z wrogiego obozu politycznego (PIS-u).
I dlatego UZ ma ponad 12 tyś studentów (a my 2200) i to zmienia znacznie tamtejszy rynek pracy. Ofert dla ludzi
z wyższym wykształceniem jest 20x więcej na południu. A u nas tylko praca na taśmie w TPV i "Faurencji"
(oryginalne nazewnictwo używane przez pracowników). Jak masz dwie lewe ręce to idź do "Faurencji" - taka moja rada do każdego ciamajdy.
Tam czeka cię raj - dadzą ci 200 zł więcej od minimalnej krajowej i całuj ich za to po nogach że nie siedzisz na bezrobociu.
Za to tyraj 6dni w tygodniu (za 4-rech) w stresie mobbingu i z zabieraniem premii przez niekompetencje przełożonych.
Zostawmy to. Ranking zarobków miast wojewódzkich pokazał gdzie jesteśmy - na końcu listy.

"Nie ma mojej zgody na kolejne wielkie inwestycje.. przez wrzucenie gorzowian na śmieciówki."
W każdej większej fabryce najpierw jest tymczasowa umowa. Na stałą trzeba sobie zasłużyć.
Pracując prawie 2 lata w takiej fabryce widziałem jak przychodzili ludzie którzy do pracy się w ogóle nie nadawali
(przez swoje h..owe podejście, od razu szli na L4). L4 to prawdziwa plaga. Krwiopijcy oszukują swojego pracodawcę
i są nielojalni wobec kolegów pracowników którzy muszą je..ać za nieobecnych (nowego nie przyjmą bo koszta, muszą tego idiotę pierw
zwolnić żeby rachunek się zgadzał inaczej dostaną po łbie od akcjonariuszy francuskich)
Więc śmieciówki na początek jak najbardziej tak - w dużych zagranicznych zakładach. A stała umowa dopiero po pół roku.
I tak nikt tych umów nie podpisuje, traktowane jest jako stała. Do tego wypłacają na nich soboty.
Przez umowę stałą nie wypłacają nadgodzin (okradają pracowników - na ich własny wniosek do którego podpisania są zmuszani)
Trąbiłem o tym wiele razy ale radni LDM-u mnie zlewali. Proceder trwa do dzisiaj.


"Zadania zlecone przez miasto muszą zawierać klauzule mówiące o warunkach zatrudnienia pracowników"
jeżeli chodzi o remont Warszawskiej-Walczaka nie dziwię się inwestorowi że nie płacił swoim pracownikom.
Jak miasto zaczęło płacić - widziałem jak robili. 9 siedziało sobie w cieniu jeden udawał że macha narzędziem.
Nigdy nigdzie nie widziałem żeby tak pracę wykonywać. To nie jest opier..anie się. To jest zlew totalny.
Za takie coś nie należy się ani złotówka za godzinę. A miasto płaciło i mamy wielomiesięczne opóźnienia i fuszerkę.
Bo mają płacone na godzinę to zlewają.
Powinna być kasa za wykonaną prace. Nie ma wykonanej pracy - nie ma kasy. I won z placu budowy.
Miasto płaci pracownikom bezpośrednio. Za olewanie. To niech płaci jak głupie!
Taczka czeka na wywiezienie wójta.

"Nie ma mojej zgody na oszczędzanie na pracownikach opieki społecznej"
ohoho tutaj to nie ma mojej zgody na twoją niezgode.
Pogonić to dziadostwo w diabły. Niech sie wezmą za uczciwą pracę!
Bo koszt utrzymania pałaców i ich wszystkich pensji..
zresztą miałem taką wykładowcę od opieki społecznej
jak ona narzekała jaką ma ciężką pracę. A jak mało zarabia. Zadała jakieś tematy do opracowania.
Później nie pojawiała się cały semestr a na końcu na korytarzu mi indeks dali z oceną 5.0 za referat.
Tyle ją widziałem! I muszę podziękować bo tyle co się dowiedziałem o polityce społecznej to dzięki niej!
Że jest to wszystko niepotrzebne dla darmozjadów którzy sobie wygodnie z tego żyją!

200 bezdomnych krząta się po mieście grzebie w śmietnikach. Jakby te pieniądze przeznaczane na utrzymanie
tego patolostwa urzędów opieki społecznej przeznaczyć na wybudowanie bloku z mieszkaniami - za parę mln
To by nie było bezdomności w mieście. A jest. Bezdomność i pijaństwo szpeci centrum miasta.
A opieka społeczna NIE DZIAŁA.
Polska to nie Szwecja nie ma nagrabione na wyzysku innych krajów z bloku wschodniego.
I przy ich wpływach ich stać a utrzymywanie całych dzielnic islamskich nierobów - nas nie.

Jest 24 mln polaków w wieku produkcyjnym
16 mln z nich pracuje
w tych 4 mln jest zatrudnionych przez państwo polskie

dlatego się zabiera 70% w podatkach żeby utrzymać pół narodu tych wszystkich darmozjadów.
Którzy mogą a nie pracują bo lepiej ciągnąć socjal (wcześniejszą emeryturę, rentkę, zasiłek opiekuńczy).
Leni należy zagonić do roboty i odebrać wszystko. Przed skończeniem 65 r.ż. ani grosza. ani mężczyznom ani kobietom.
Baby żyją dłużej na emeryturze, ciągną ją 22 lat. Faceci średnio 7 lat od 65 roku na niej przeżywają. Więc niech będzie po równo
65 i 65. Młodzi mogą pomarzyć o takich emeryturach jak oni dziś posiadają. Mając mieszkania własnościowe. Im jeszcze pomagać? Bo biedni? A co młodzi mają powiedzieć. Tylko kierunek zagranica?


"Nie ma mojej zgody na świętowanie dni Gorzowa gdy nie stać nas nby godnie zapłacić nauczycielom".

Mówiłem już jak przeprowadzić reformę edukacji. Zmniejszyć liczbę szkół przenosząc gim do dawnych podstawówek i odchudzić z etatów nadmierną
liczbę nauczycieli (którzy muszą mieć miejsce pracy mimo niżu demograficznego).
Kończyłem 4 typy takich szkół i w ŻADNEJ nie nauczyli mnie kierunkowego zawodu.
Bo musieli mieć "miejsce pracy". Swoje. Moje ich nie obchodziło. Czego efektem jest to co jest - Gorzów na dnie rankingu zarobków miast wojewódzkich.
Na dni Gorzowa nas nie stać. dla 30-40 tys Gorzowian by zrobić porządną imprezę (nie to co się odbywa, tylko jak europa to my)
a na FG kosztującą 6 mln rocznie nas stać! Tego nie szkoda ludziom dla miasta!
Reformę edukacji Sujak przeprowadził tak że żaden nauczyciel nie straci swojego "miejsca pracy" a powrót gim do podstawówek taki
że jeszcze rozbudowują jedną podstawówkę 20-tkę za miliony.
Na remonty 4 LO, SP21, SP1 pieniędzy nie ma! Bo skąd. i 30 mln rocznie dopłacamy z budżetu miasta do utrzymania państwowych szkół głównie idzie to na pensje dla nauczycieli bo na remonty zniszczonych nadmiernej ilości budynków nie ma.
na które kasa powinna iść ze skarbu państwa.

"Nie ma mojej zgody.. na sekretarza miasta osoba nie spełniająca wymagań konkursowych"
te wymagania konkursowe to w ogóle ciężko spełnić takie są kosmiczne. Nie przyjmują na staże tylko od razu wymagają specjalisty. Nie ma nikt nie spełnia wymagań i następny.
Kneciu spełniał i jakim był sekretarzem? Pytał na rekrutacji o poglądy za jaką opcją polityczną się opowiada.
I zatrudniał samych dupków na swoje podobieństwo. Wszystko beton. Dopiero wejście Kłosowskiego trochę nauczyło tych sztywniaków
jak odpowiadać grzecznie ludziom (wszystko na odmownie).

"Nie ma zgody na nowy samochód dla prezydenta gdy nie ma pieniędzy na stypendia dla artystów"
Tak tramwajem niech jeździ. Albo na rolkach po krzywych gorzowskich chodnikach. Skoda co nie wystarczy?
Urząd jest rozrzucony po całym mieście bo nie ma budynku. To jak ma działać sprawnie administracja prezydenta? W tej pipidówce przy Sikorskiego? Bez budynku policji.
Do tego same babsztyle małpiszony pozatrudniane (chyba przez łóżko)
Orkiestrę będą robić filharmonii na dni miasta! Kto to będzie oglądał. Jak romane divesa ile było ludzi.
Na Woodstock nawet się pchali z tą orkiestrą dętą do hipisów!
Wooon z tym. Do swojej placówki kosztującej 6 mln wszystkich mieszkańców miasta a przeznaczone dla garstki establishmentu krwiopijców narodu.


"Nie ma zgody na przepuszczenie 150 tys na strategię marki"
rebranding Orange i inncych wielkich marek kosztował miliardy.
Czepianie się 150 tys to są drobne na waciki.
A zmiany marki nie zrobią. Będzie to co jest czyli przystań dla emerytów umieralnia Gorzów.
A młodzi won za granice i do większych miast. Bo nie ma tu dla was miejsca, studiów dobrych mieszkań tanich i normalnej pracy za większą stawkę względem wykształcenia jak jest w całej Polsce.

domy starców jestem absolutnie na tak. Przy Borowskiego i Warszawskiej (zamiast CEZ).
Zawodówki mówiłem już jak zreformować szczegółowo.
Nie potrzeba do tego nowych budowli za 50% wkładu własnego miasta z dziesiątek milionów. Nie potrzeba tramwai jeśli 50% ma miasto wyłożyć z 320 mln! Ja bym to brał tylko jak by dawali 75% dofinansowania minimum. Sprzedała nas ZG za grosze nasi politycy na to pozwolili w samorządzie. Na pierdoły 85% a na ważne rzeczy 50. Zapłacimy. Mieszkańcy wszyscy. Setki milionów. Tak nas Polakowa ograła jak dzieci.

Wypowiedzenia składałbym wszystkim odpowiedzialnym za fatalny stan miasta Gorzowa. Za doprowadzenie do jego zapaści i emigracji
tysięcy najwartościowszych ludzi z miasta z powodu braku perspektyw życiowych.Współczuję choroby i nie możności zamieszkiwania w tym pięknym kraju i mieście Gorzowie w którym jest tak fajnie patrząc przez (różowe okulary wirtualnych tworów filmowych miejskiej "kultury wyższej")
Ale trzeba tu mieszkać żyć życiem codziennym tego miasta przechadzać się ulicami pracować w tych zakładach, uczyć się w tych szkołach
żeby wiedzieć o co kaman. co z tym miastem jest nie tak.
Bo ze Szwecji tego nie widać.
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

A porównywać nas do rozwiniętego zachodu nie ma co.
Bo nigdy nie dogonimy z takimi elitami.
ZG ma lepiej bo wykształciła kapitał społeczny kadry ludzi i elity swoim uniwersytetem (a my mamy elity po AWF-ie) (i lotniskiem w babimmoście gdzie latają załatwiać swoje sprawy bezpośrednio u ministra)
Jeżeli ktoś nie rozumie potrzeby silnego środka akademickiego w GW
to to miasto na zawsze będzie upadłe.

Dlaczego szybowaliśmy w rankingu zarobków na początku XXI wieku?
Bo powstało PWSZ. Dostosowane do współczesnych zapotrzebowań.
I zaczynały się zagraniczne inwestycje w mieście. (Faurecia) nikt jeszcze nie wyjeżdżał bo nie byliśmy w Unii ani szengen.
Zahamowanie rozwoju szkolnictwa wyższego przez TJ na 3 kadencje
spowodowało nieodwracalny upadek miasta.

Da się jeszcze coś uratować ale to trzeba rozumieć
zamiast robić starczego miasta dla emerytów liżących loda na deptaku i zachwycających się syfiastą Wartą bez mostów. Żegluga i pogłębianie rzek z miliardy to fanaberie. Szkopy mają 10x większe przychody budżetowe mogą sobie wyrzucać pieniądze w błoto.

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. A nasze młode radne są już pod 40-tkę. Usytuowane z rodzinami.
Dlatego już dziś nie ma tego entuzjazmu tylko wygodnie się ułożyć w lewackim korytku.
Młode pokolenie Gorzowa jest stracone.
Anonim_9787, 21.08.2017, 19:18, 5.172.235.253 ##

Szanowny Panie LDM - więc i Pan także- bierze udział w tym wszystkim co dzieje się w naszym mieście. Mam nadzieję,że poczuwacie się do odpowiedzialności. Samym gadaniem nie osiąga się sukcesów lecz wspólnym działaniem dla dobra mieszkańców. Wiem o trudnościach pogodzenia rożnych, bardzo odmiennych oczekiwań wielu niezadowolonych mieszkańców, bo łatwiej narzekać i czekać aż ktoś inny spełni nasze marzenia "lepszego życia" aniżeli zakasać rękawy. Bo to Oni są winni - Ja NIGDY. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje życie i czyny. Zło zawsze wraca. Czyńmy więc dobro i dokonujmy własnych wyborów. Życzę pogody ducha i dużo zdrowia.
Anonim_7594, 21.08.2017, 22:45, 89.228.141.52 ##

Poszedł w pizd... to poszedł. Po co drążyć?
Anonim_8479, 24.08.2017, 01:10, 37.47.132.226 ##

Bo sraczka
Anonim_6697, 26.08.2017, 06:50, 5.172.239.230 ##

tez tak to widze, panie Michale.Przeczytal Pan zapewne komentarz (zbyt obfity)a wlasciwie polemike 9787 ? I co Pan na to ? Istotnie, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia : niestety,pan 9787 powinien zmienic owo m-sce siedzenia o ile nie jest za pozno. I nie sugeruje wyjazdu z kraju ! Gorzow jest w stanie zapasci i nic tu nie pomoga kolorowe piorka. Pieniadze wydawane tylko dlatego ze sa. Panie Michale, zycze zdrowia !
Anonim_2569, 26.08.2017, 09:21, 37.248.156.44 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Elpro" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Marian Kużel

ul. Poniatowskiego 3 lok. 22, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 23 50
branża: Informatyka <czytaj dalej>
"M & G" S.C. Autorskie Biuro Projektów R. Mycka W. Gołacki

ul. Kosynierów Gdyńskich 50, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 03 06
branża: Architektoniczne biura <czytaj dalej>

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w ... <czytaj dalej>
#MamyNaToRadę
#MamyNaToRadę! Rusza platforma internetowa z bezpłatnymi poradami dla rodziców. We współpracy ... <czytaj dalej>
Półpasiec pozostawia długotrwałe dolegliwości
Półpasiec oczami pacjentów: ból i brak informacji o chorobie oraz ... <czytaj dalej>
Ukraina też walczy o Polskę
„Ludzie ludziom ten zgotowali los” - Zofia Nałkowska. Pozwolę sobie przypomnieć ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2024 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - uniejow.jpg
admin ego:
E-papierosy – plaga w polskich szkołach
E-papierosy są już najpopularniejszą używką nikotynową wśród młodzieży w wieku ... <czytaj dalej>
admin ego:
Dziewiąty cud świata
Wracamy na ścieżki Bohuslänu położonego nad cieśniną Skagerrak w północno-zachodniej ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ochrona zdrowia w niebezpieczeństwie
W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się ataki na jednostki ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_8262:
Słowo " Wielkopolski" kojarzy się z terenami gdzie szanuje się pracę, chce się bogacić, postępować wg pewnych zasad i bycia zdyscyp <czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
Urodziłem się w Gorzowie Wielkopolskim i w Wielkopolskim chciałbym umrzeć. Tak do wczoraj myślałem. Ale skoro mogłem zmienić nazwisko, to i na <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej