poniedziałek 4 marca 2024     Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Stanowice to sukces czy porażka (I)
Publikujemy odpowiedź Piotra Steblin-Kamińskiego na artykuł prezesa Inneko Artura Czyżewskiego.

Odczuwam duży dyskomfort. Dałem się sprowokować i postanowiłem odpowiedzieć panu Arturowi Czyżewskiemu prezesowi spółki miejskiej Inneko. „Po prawdzie” nawet nie jemu, ale to czytelnikom należą się wyjaśnienia. Oficjalnie poprosiłem pana Marka Wróblewskiego, byłego już prezesa spółki ZUO o rozmowę. Po długich deliberacjach, zgodził się.

Pretekstem do rozmowy była odpowiedź pana Czyżewskiego na mój felieton „Głównie o Stanowicach”. Odpowiedź zatytułowana „Jak niewiele dzieli sukces od porażki” zamieszczona została na portalu „egorzowska.pl”.

Dlaczego pan Czyżewski tępi pana Wróblewskiego? Nikt nie wie. A ja wiem i tak naprawdę oczekiwałem tylko potwierdzenia mojej wiedzy o problemie.

No i otrzymałem! Ale po kolei. Sugestie, oskarżenia artykułowane w stosunku do szefa dawnego ZUO są nie tylko krzywdzące, co w świetle informacji pana Marka kłamliwe.

Pan Wróblewski nie zrobił nic, co nie byłoby akceptowane, a często nawet nakazane przez miasto. Miasto przyjęło koncepcję wpisania się ZUO w powszechny ruch rozwoju miasta. Powołanie jedynego na północy województwa Parku Technicznego stało się priorytetem władz miejskich. Nakazanym przez prezydenta i akceptowanym przez radę miasta. W tym duchu działał pan Wróblewski. Nikt inny nie był w stanie zorganizować przedsięwzięcia tak szybko, żeby nie przepadły fundusze. ZUO miało już gotowe zalążki Parku Technicznego, tyle że w Stanowicach.

Rada miasta zaakceptowała projekt. O miałkości rady miasta świadczy jednak fakt, że poza paru nieśmiałymi głosami nie wystąpiła w obronie pana Marka Wróblewskiego. Mało tego. Wbrew własnym działaniom pomogli (niektórzy) zniszczyć byłego prezesa, któremu jeszcze tak niedawno czapkowali i pod niebiosa go wynosili. Sami zresztą zostali skarceni przez pana Czyżewskiego jak małe pieski. Należało im się to.

Tak więc pan Wróblewski w sposób twórczy rozwijał koncepcje swoich przełożonych, za co został przykładnie ukarany. Właściwie to nie o karę tu chodzi. Wszelkie przekłamania i konfabulacje pana prezesa Czyżewskiego mają na celu jedynie wypromowanie swojej osoby. W powszechnym odczuciu chęć zabłyśnięcia, chęć poczucia swojej siły, swojej władzy jest u tych paru 30-latków porażająca. Mam na myśli nie tylko prezesa Czyżewskiego, ale i aktualnego sekretarza miasta pana Łukasza Marcinkiewicza , ale i nowych osobników ściąganych z koleżeńskiego kręgu szczecinian. Nie dajcie się zwieść skromności pana sekretarza miasta. Nowa grupa magistracka jest groźna. Groźna bo skuteczna, groźna, bo jak na razie buduje przyczółki swej władzy, ale nie kradnie, nie chachmęci, nie zrywa owoców swej władzy. Na razie…

Ma po prostu parcie na władzę. I w imię tego potrafi nawet łgać, dla osiągnięcia celu będzie przeinaczać rzeczywistość i twórczo konfabulować.

Aby Państwa nie zanudzać zbyt obszerną informacją o działaniach pana prezesa Czyżewskiego, musiałem obszerny materiał podzielić na części. Za dużo tego. Jutro (albo pojutrze) zajmę się szczegółami. Grupa „szczecińska" jest pomysłowa.

Dzisiaj tylko odpowiedź na zasadniczą kłamliwą tezę pana Czyżewskiego, iż inwestycja w odległych Stanowicach chociaż piękna, ale nie miała szans powodzenia. A więc miała. Miasto oficjalnie założyło, że inwestycja w Stanowicach otrzyma stałe wsparcie w ramach środków na kształcenie z ZIT. Zgodnie z tym założeniem nie tylko Wyższa Szkoła, ale cały zespół mających powstać na ul. Warszawskiej szkół średnich miał tam prowadzić szkolenia i badania. Pracować na sprzęcie, na który poszczególne szkoły nie było stać. Nie tylko z programu ZIT miały iść pieniądze. Projektów było więcej. Realnych. Zaścianek jednak zwyciężył. Grupa ze Szczecina dla własnej pychy zeszła do poziomu Bolemina.
Stosunkowo łatwo było tego im dokonać, bo ich destrukcyjna działalność pięknie wpisywała się w ogólny trend niszczenia pomysłów byłego prezydenta Jędrzejczaka. Planowane zespoły szkół, szerokie drogi wylotowe z miasta, śmiała przebudowa willi Jaehnego… Stanowice wpisywały się w tamtą koncepcję Nowego Gorzowa . A że nie remontowano chodników? Też prawda…
Pan prezydent Wójcicki rozpieprzył całą ideę rozwoju miasta, nie dając mieszkańcom nic w zamian. Może tylko pozwolił na grillowanie w parkach miejskich.

A dlaczego to piękne, jak sam pisze pan Czyżewski, Centrum nie powstało w Gorzowie a w odległych Stanowicach? O tym jutro…

Piotr Steblin-Kamiński


7 września 2016 23:40, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Wielu mieszkańców Gorzowa i okolic ma świadomość nierealności zarzutów stawianych panu Wróblewskiemu. Każdy kto śledził rozwój parku technologicznego wie, jaka jest prawda. Niestety z sukcesu miasta czyni się teraz jego porażkę. A park technologiczny pod Zieloną Górą rozwija się w najlepsze.
Anonim_7715, 08.09.2016, 21:32, 195.57.117.112 ##

dokładnie i w punkt że grupa rządzących teraz młodych wilczków to mentalnie Bolemin, dni Gorzówka-disco polo dla mas, budowa sracza w centrum miasta, tuptuś -projekt naprawy chodników i wiele innych małomiasteczkowych pomysłów a brak jakiejkolwiek wizji na długofalowy rozwój miasta, szczeciński desant - sekretarz z meldunkiem pod Szczecinem czy prezes krasomówca co w każdej poprzedniej spółce nie zagrzał na dłużej miejsca ...taki oto "tymczasowiec" sprowadzony przez kolegę bo jest fucha w miarę wygodna i dobrze płatna do objęcia...i jeszcze desant z Deszczna pani nauczyciel co nie dala rady jako vicek później jako sekretarz i wróciła na cieple dyrektorowanie do Bolemin czy pani dyr. wydz. prasowego żona sponsora też z niej kwiatek w UM. Pozostali wice, prócz pana na Sz. który wypada dobrze i widać, że zna się na robocie i nie fisiuje w mediach, mierni jak cholera - objęli swoje posadki dla podbicia własnego ego. "Janusz nic nie mogę ale chętnie powspominam" czy najnowszy nabytek wstawiony przez pisorków do UM...i taki element teraz "rządzi" miastem ...pierwszy z brzegu przykład inwestycja drogowa na Walczaka… znaleziono płyty nagrobkowe i prace stanęły a miasto rozryte ..tłumaczenia pana wice komiczne...najgorsze jest to, że wójt omamił radnych i rada nic nie może(niektórym radnym taka sytuacja nawet odpowiada bo liczy się własny interesik aniżeli porządek) Gorzów to miasto dotknięte klątwą na dluuuugi dluuugi czas bo tu nie ma nikogo z wizją...tu są tylko kandydaci sfocusowani na doraźny szybki i własny sukces...na ustawienie rodzin i znajomych po urzędach i spółkach...tu nie ma kogoś kto pomyślałby kompleksowo, rozwojowo i przyszłościowo o mieście ...nie ma na to szans...młodzi i zdolni stąd wyjeżdżają do poważnych ośrodków akademickich i nie wracają po studiach do gorzówka- grajdołka...bo tu nie ma dla nich przyszłości...a dla emerytów, rencistów i dużej rzeszy pracowników fizycznych faurecci, tpv czy bordnezze taki zaściankowy gorzówek wystarcza...jest gdzie się napić taniego piwa, jest gdzie iść się powydzierać- żużel, jest gdzie iść coś pooglądać i kupić - giełda lub askana czy nova park...im do szczęścia nie potrzeba zbyt wiele...ważne aby na co dzień w portfelu było na przyziemne sprawy a raz w roku starczyło na wyjazd nad Bałtyk...symbolem Gorzowa niech będzie bulwarowy Janusz - jak ulał pasuje to tego miasta...dominanta była symbolem miasta za poprzedniego prez. a za obecnego Janusz będzie najwłaściwszy
who is who, 09.09.2016, 19:48, 91.226.7.182 ##

Przygnębiająca diagnoza
Anonim_3249, 09.09.2016, 21:31, 89.228.135.137 ##

"Pan prezydent Wójcicki rozpieprzył całą ideę rozwoju miasta, nie dając mieszkańcom nic w zamian. Może tylko pozwolił na grillowanie w parkach miejskich."
Anonim_3984, 09.09.2016, 22:37, 81.190.182.42 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Optical MC" Zakład Optyczno-Okulistyczny Mariusz Cieślik

ul. Marcinkowskiego 90 /27c, Gorzów Wlkp.
tel. 95 781 48 62
branża: Optycy <czytaj dalej>
"Osa" Sklep Zoologiczno-Wędkarski Arkadiusz Ossowski

ul. Armii Polskiej 25, Gorzów Wlkp.
tel. 601 718 444
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>
"P.B.H." S.A. Sklep Odzieżowy "Quiosque"

Al. Konstytucji 3 Maja 102, Gorzów Wlkp.
tel. 95 711 72 13
branża: Odzież - damska <czytaj dalej>

Dramat Andryki
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” bchodzony jest 1 marca. W tym ... <czytaj dalej>
Ponad tona tytoniu
KAS zatrzymała 1,3 tony tytoniu. Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała ... <czytaj dalej>
Życzenia dla pani Ludmiły
Ludmiła Żołnierkiewicz mieszka w Gorzowie od 1946 roku. W piątek ... <czytaj dalej>
Marek Piechocki z wyróżnieniem i dyplomem za całokształt
Doroczne nagrody literackie, czyli Wawrzyny Lubuskie rozdane. Gorzowski twórca i nasz ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2024 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4c.jpg
admin ego:
System kaucyjny na start
8 marca 2024 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1 ... <czytaj dalej>
admin ego:
Na granicy
Most Svinesund to most przerzucony nad odnogą Oslofjordu, przez środek ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Marek z Rybakowa:
A Kristiny z Jenina coś nie widać ... <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Pięknie, pięknie...
zmp <czytaj dalej>
Anonim_3739:
W PRL były sprawne połączenia wszystko było połączone i torami i pksami. To są zaniedbania jakies <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Ale po co do Szczecina jak i myśli orzą bardzo sprawnie i szybko kursuje PKS.

Jak tam dojeżdżałem na egzaminy to w 50 minut byłem ju <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej