czwartek 22 lutego 2024     Marta, Małgorzata, Piotr
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Utrudnienia, utrudnienia, utrudnienia
Informacja o aktualnych utrudnieniach/objazdach drogowych.

Od czwartku (1 września), na gorzowskich drogach i w środkach komunikacji miejskiej, zrobi się nieco ciaśniej. Wzmożony ruch, będzie spowodowany rozpoczęciem roku szkolnego. Przypominamy o obecnie trwających inwestycjach drogowych oraz utrudnieniach z nimi związanych. Prosimy o wyrozumiałość oraz zaplanowanie dojazdu do pracy czy szkoły, z uwzględnieniem ewentualnego, dłuższego niż zwykle czasu przejazdu.

Aktualne utrudnienia:
1. Budowa drogi ekspresowej S-3 -€“ obwodnicy Gorzowa Wlkp.

- WĘZEŁ GORZÓW PÓŁNOC - przy ul. Szczecińskiej trwa rozbudowa węzła Gorzów Północ, w ramach której przebudowywane jest m.in. skrzyżowanie ul. Szczecińskiej - Złotego Smoka, utrudnienia związane z pracami drogowymi dotyczą przejazdu ul. Szczecińską oraz dojazdu do zakładów i fabryk zlokalizowanych przy ul. Złotego Smoka i Mosiężnej; w godzinach szczytu tworzą się zatory drogowe;

- WĘZEŁ GORZÓW ZACHÓD - przy ul. Kostrzyńskiej trwa rozbudowa węzła Gorzów Zachód (polegająca na przebudowie odcinka ul. Kostrzyńskiej, budowie ronda zachodniego oraz rozbudowie łącznic z drogą S-3), ruch odbywa się tymczasowym objazdem (bypassem) omijającym miejsce robót. Na zawężonym odcinku został wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany poprzez sygnalizację świetlną. Podczas szczytu komunikacyjnego, wykonawca ma obowiązek wdrażania ręcznego sterowania ruchem, ponieważ utrudnienia tworzą zatory drogowe.

2. Ul.: Towarowa -€“ Fabryczna

Trwa I etap przebudowy ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Fabryczną (budowa ronda). W najbliższy czasie prace zostaną przeniesione na ul. Fabryczną (odcinek od Towarowej do ul. Wawrzyniaka). Objazdy wyznaczone są ul. Śląską i Wawrzyniaka. Ostatni etap inwestycji, będzie wymagał zamknięcia wjazdu w ul. Wawrzyniaka, a dojazd na Zawarcie będzie możliwy wyłącznie przez ul. Przemysłową i Kolejową.

3. Ul.: Walczaka -€“ Warszawska/ wodociąg -€“ Cichońskiego

Obecnie realizowany jest I etap przebudowy ul. Warszawskiej i Walczaka. Na czas realizacji zadania wprowadzono organizację ruchu, która obejmuje:
- ograniczenie w ruchu na ul. Walczaka na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Jagiełły;
- zamknięcie skrzyżowania ul. Walczaka, Jagiełły, Warszawska;
- zamknięcie ul. Warszawskiej na odcinku od ul. 9 Muz do ul. Walczaka z możliwością wjazdu w ul. 9-Muz.

Na czas I etapu objazd główny dla komunikacji publicznej (w tym również dla komunikacji zastępczej za tramwaje) i pojazdów indywidualnych możliwy jest ulicami: Sikorskiego -€“ Teatralną -€“ Szpitalną -€“ rondo Santockie -€“ Podmiejską -€“ Pomorską -€“ przez rondo Ofiar Katynia do ul. Walczaka. Objazd alternatywny dla kierowców w kierunku północnej części miasta wyznaczony został od ul. Jagiełły ulicami: Wybickiego -€“ Łokietka -€“ Kosynierów Gdyńskich -€“ Roosevelta -€“ Al. Ks. Andrzejewskiego -€“ Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej -€“ Walczaka. Powyższa trasa objazdu jest jednocześnie wykorzystywana jako objazd zamkniętej ul. Borowskiego. Ponadto nastąpiła zmiana organizacji ul. Drzymały -€“ jest ona dwukierunkowa na odcinku od ul. Łokietka do Jagiełły, bez możliwości wjazdu w ul. Jagiełły. Na ul. Walczaka dopuszczony jest ruch jednokierunkowy dla mieszkańców pobliskich budynków na odcinku od ul. Piłsudskiego do Jagiełły.

4. Ul.: Borowskiego odcinek od Wyszyńskiego -€“ Dąbrowskiego
Obecnie ul. Borowskiego na przebudowywanym odcinku jest nieprzejezdna. Główny objazd jest poprowadzony Al. Ks. Andrzejewskiego, ul. Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka i Wybickiego. Łączy się on z alternatywnym objazdem wyznaczonym na czas przebudowy ul. Walczaka i Warszawskiej. Ponadto został wyznaczony objazd lokalny na następujących relacjach:

a) od centrum do ul. Wyszyńskiego: ul. Dąbrowskiego -€“ 30-go Stycznia -€“ Drzymały
b) od ul. Wyszyńskiego do ul. Borowskiego: ul. Mickiewicza -€“ ul. Dąbrowskiego. W tym przypadku nastąpiło odwrócenie kierunku ruchu na ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Jagiellończyka.

5. Ul.: Szarych Szeregów odc. od Bora -€“ Komorowskiego i Kombatantów do skrzyżowania z ul. Walczaka
Ulica Szarych szeregów, na przebudowywanym odcinku, od początku realizacji zadania jest nieprzejezdna. Objazd został wyznaczony przez ul. Bora -€“ Komorowskiego i Fieldorfa Nila. Aktualnie trwają prace związane z wykonaniem jezdni oraz chodnika po stronie północnej. Natomiast chodnik po drugiej stronie jest dostępny dla mieszkańców. Przygotowany jest również dojazd do osiedla i ul. Popławskiego. Przebudowa nie powoduje znaczących utrudnień w ruchu.

6. Program KAWKA
Obecnie w ramach programu KAWKA, prace obejmują:
- ul. Armii Polskiej na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Wybickiego/Łokietka
- ul. Krzywoustego od ul. Kosynierów Gdyńskich do ul. Chrobrego.
Utrudnienia związane są z lokalnymi zawężeniami jezdni ulic, ograniczeniem możliwości parkowania i ruchem wahadłowym.

Wymiana sieci cieplnej planowana jest również w rejonie ulic: Dąbrowskiego (odc. od Jagiełły -€“ Łokietka), Wybickiego, Łokietka (odc. Armii Polskiej -€“ Chrobrego) -€“ wrzesień/październik br.

7. Ul.: Konstytucji 3 Maja -€“ od Bohaterów Warszawy do skrzyżowania z ul. Sportową i Marcinkowskiego.
W pierwszej kolejności drogowcy realizują prace związane z wymianą krawężników. Roboty wykonywane są przy odcinkowym zawężeniu jednego pasa ruchu obu jezdni Al. Konstytucji 3 Maja, przy zachowaniu ruchu wzdłuż ulicy. Następnie prace przeniosą się bezpośrednio na jezdnię Al. Konstytucji 3 Maja. Najpierw drogowcy sfrezują istniejącą nawierzchnia, by później przy zamkniętej dla ruchu kolejno jezdni północnej i południowej ułożyć nową warstwę ścieralną. W trakcie II etapu wyznaczone zostaną objazdy.

8. Ul.: Warszawska na odcinku od ul. Uroczej za skrzyżowanie z ul. Parkową

Realizowany jest I etap związany z przebudową infrastruktury podziemnej. W trakcie robót ul. Warszawska od ronda Santockiego w kierunku Czechowa jest nieprzejezdna. Wjazd od ronda Santockiego udostępniony jest wyłącznie dla mieszkańców budynków nr 47, 82 -€“ 94, możliwy jest też dojazd do podwórek i garaży pomiędzy budynkiem wielorodzinnym nr 86-94. Natomiast dojazd do ul. Parkowej oraz ul. Słabońskiego (Os. Rodzinne) możliwy jest wyłącznie ul. Warszawską od strony Czechowa.

Objazd do ul. Warszawskiej i do Czechowa od ronda Santockiego wyznaczony został ul. Podmiejską i ul. Sybiraków. Objazd od Czechowa do centrum miasta wyznaczony został tą samą trasą, tj. ul. Sybiraków i Podmiejską. W etapie I zamknięty jest również wyjazd z ul. Uroczej w ul. Warszawską. Mieszkańcy ul. Uroczej, na której ruch odbywa się dwukierunkowo na całej długości, są kierowani na ul. Podmiejską. W etapie II wykonawca przystąpi do przebudowy nawierzchni drogi. Z uwagi na zakres robót prace wymagać będą całkowitego zamknięcia ul. Warszawskiej na przebudowywanym odcinku. Od ronda Santockiego do ul. Uroczej możliwe będzie parkowanie pojazdów. Okresowo nie będzie dojazdu do budynków mieszkalnych, ul. Parkowej oraz ul. Słabońskiego. Trasa objazdu zamkniętego odcinka ul. Warszawskiej będzie identyczna jak w etapie I.

Miejski Inżynier Ruchu


31 sierpnia 2016 11:09, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Można zdobyć małe granty
- Z małych grantów skorzystało już wiele fundacji, stowarzyszeń i samorządów. Współpraca transgraniczna jest dla nas bardzo ważna – zapewnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Marko Marek Olejniczak

pl. Słoneczny 20 m. 9, Gorzów Wlkp.
tel. 669 713 319
branża: Budowlane usługi - termoizolacja <czytaj dalej>
Radziejewski Wiśniewski i Partnerzy Sp.p.

ul. Bohaterów Warszawy 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 737 00 30
branża: Adwokaci <czytaj dalej>
"Meves" Krzysztof Sikora

os. Przy Stadionie 34, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 11 11
branża: Stolarskie usługi <czytaj dalej>

Konkurs pisanek
51. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego. Muzeum Lubuskie im. Jana ... <czytaj dalej>
Autorytet
KARTKA Z KALENDARZA... ... dziś 102. rocznica urodzin WŁADYSŁAWA BARTOSZEWSKIEGO - ... <czytaj dalej>
Gorzów a sztuczna inteligencja
Czy będziemy umieli zarobić na sztucznej inteligencji w Gorzowie? Jak będziemy ... <czytaj dalej>
Jazzowy duet w Gorzowie
Na ten koncert biletów nie można było dostać już na ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2024 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - silje1.jpg
admin ego:
Zamiast narzekać
Ilekroć korci nas, by PONARZEKAĆ NA DZISIEJSZĄ MŁODZIEŻ, bo dziwnie ... <czytaj dalej>
admin ego:
Na szwedzkiej prowincji
Skoro wczoraj wylądowaliśmy wirtualnie na szwedzkiej prowincji, pozostańmy tam jeszcze ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ochrona zdrowia w niebezpieczeństwie
W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się ataki na jednostki ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
W sprawie sztucznej inteligencji
Koniec negocjacji w sprawie unijnego AI Act. Ostateczną treść poznamy ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6553:
od kiedy do starsi mają okazywać szacunek młodszym a nie na odwrót?

czy dożyliśmy czasów gdzie babcia w autobusie ma ustepować dzie <czytaj dalej>
Anonim_6142:
Pięknie.zmp <czytaj dalej>
Anonim_9422:
Inteligentni mieszkańcy nie wybiorą developera
Bo chcą tanio płacić raty kredytów i najmu. I to jest największym problemem
Trzeba nie <czytaj dalej>
Zawarcianin bez kładki:
Woźniak, twój czas minął. Nic dobrego nie zrobiłeś tylko hop tu, hop tam. Wiarygodny nie jesteś. <czytaj dalej>
Anonim_9674:
Pełne poparcie, brak tylko krótkiego komunikatu, jak nie zrobicie tego w 3 lata to następny sejmik wybieramy w zachodniopomorskim. A 3 LTA TO KUPA <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej