czwartek 29 lutego 2024     Lutosław, Roman, Teofil
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Dni Województwa Lubuskiego - bezpłatny dojazd z Gorzowa
Dni Województwa Lubuskiego: energetyczne, sportowe, koncertowe.

W weekend od 15 do 17 czerwca na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbędą się Dni Województwa Lubuskiego. Atrakcji nie zabraknie, a jedną z nich będzie Strefa Kibica z okazji meczu Polska - Czechy, mogąca pomieść 1500 osób i zaślubiny trzech lubuskich par. Muzyczną ucztę zapewnią Hey, Afromental i Little Breaver.

 W tym roku Dni Województwa Lubuskiego odbędą się pod hasłem „EURO Lubuskie”, które nawiązuje do sportowego charakteru tej imprezy oraz podkreśla wartość prowadzenia zdrowego trybu życia.

Już mi niosą suknię z welonem…
Jedną z atrakcji będą zaślubiny w Strefie Kibica (sobota, 16 czerwca, godz. 18.00), usytuowanej na terenie WOSIR w Drzonkowie. „Tak” przed urzędnikiem stanu cywilnego powiedzą sobie trzy pary. Przyszli nowożeńcy to mieszkańcy Zielonej Góry, Żagania i Żar.
- Wszystko odbędzie się legalnie. Są sytuacje, które pozwalają na zawarcie związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego. I to jest taka okazji - powiedział kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej GórzeTomasz Brzózka.
Każda para otrzyma po trzydzieści wejściówek dla rodziny i najbliższych do Strefy Kibica. Panny młode będą miały bukiety w kształcie… piłek.

Wakacje, znów będą wakacje!

W piątek, 15 czerwca br. hasłem przewodnim będzie „Sportowe zakończenie szkoły”. Dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych zorganizowane zostaną m.in.: turnieje w tenisie stołowym, rozgrywki na mini boisku piłkarskim oraz w siatkówce plażowej, a także inne sportowe atrakcje. Na scenie głównej odbywać się będą koncerty a na zakończenie dnia - widowisko artystyczne „Taniec Ognia”. Od godz. 16.30 publiczność zabawiać będzie LITTLE BREAVER (uczestnicy Must by the Music), a o 18.30 rozpocznie się koncert zespołu LAS MELINAS. Wszystkiemu towarzyszyć będzie MIASTECZKO FUNDUSZY EUROPEJSKICH, pokazy sprzętu i ratownictwa oraz Jarmark Produktów Regionalnych.

Rodzina na sportowo
Pod hasłem „Rodzina na sportowo” przebiegać będzie sobota, 16 czerwca. Drugi dzień DWL rozpocznie konferencja „Wychowanie - sport - edukacja, dobre praktyki województwa lubuskiego”, podczas której młodzi sportowcy otrzymają specjalne stypendia. Wtedy też przedstawione zostaną inwestycje sportowe współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
- To bardziej oficjalna część DWL. Powiemy, jak Lubuskie aplikuje o środki unijne na sport. Przykładem będzie na pewno Lubuska Akademia Sportu - powiedziała marszałek Elżbieta Polak. Patronat nad konferencją objęła minister sportu Joanna Mucha.

Koko koko Euro spoko!
W sobotę od godziny 15.00 do 23.00 udostępniona zostanie Mobilna Strefa Kibica Euro 2012. W ramach tej strefy odbędzie się szereg gier i zabaw: typowanie wyników meczów danego dnia, najpiękniej wymalowane twarze kibica Polski 2012, najgłośniejszy doping. Zorganizowanych zostanie wiele konkursów m.in.: podbijanie piłki nożnej czy mierzenie celności uderzenia piłki, konkurs na wiedzę o polskiej reprezentacji i na prawdziwego kibica. Najważniejszą atrakcją dnia będzie transmisja meczu„ live” polskiej reprezentacji z Czechami (początek godz. 20:45) na dużym ekranie diodowym oraz poprzedzający ją koncert Gwiazdy czyli zespołu HEY (od. 18.30 do 20.00). Strefa pomieści 1500 osób (wejście bezpłatne) i ta liczba będzie ściśle przestrzegana. Ci, którym nie uda się wejść do strefy, będą mogli obejrzeć mecz Polska-Czechy poza nią, na telebimach.

Na zdrowie!
Niezwykle interesującym wydarzeniem sportowym drugiego dnia DWL są zawody nordic walking - II Korona Wału Zielonogórskiego. Na Wale Zielonogórskim znajduje się największa koncentracja szlaków. W niedzielę, 17 czerwca, dodatkowe atrakcje zapewni III Lubuski Piknik Zdrowia oraz Piknik Osób Niepełnosprawnych. Powstanie miasteczko medyczne, gdzie Lubuszanie będą mieli możliwość honorowego oddania krwi, bezpłatnego badania słuchu czy uzyskania porad medycznych. Zorganizowane zostaną również pokazy lubuskich drużyn sportowych. Dzień wypełniony będzie również występami artystycznymi. Muzyczne atrakcje zapewni gwiazda wieczoru, zespół AFROMENTAL.

Będzie możliwość spotkania się ze znanymi sportowcami reprezentującymi województwo lubuskie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zainteresowani będą mogli odbyć treningi pod ich okiem oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Wśród zaproszonych gości znalazł się tenisista stołowy ZKS Drzonków Lucjan Błaszczyk. Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie: http://euro.lubuskie.pl/.

Jak dojechać?

Specjalnie z tej okazji uruchomione zostanie połączenie autokarowe dla mieszkańców Gorzowa. Bezpłatny autobus będzie kursował na trasie Gorzów - Drzonków - Gorzów, każdego dnia imprezy. Wyjazd z Gorzowa o godz. 9.00, powrót wieczorem. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr 68 456 52 89. Mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli dojechać do Drzonkowa ( i z powrotem) autobusami MZK (linia 30 i 33). Dla osób, które zdecydują się na dojazd własnym środkiem transportu, przygotowano parking przy ulicy Modrzewiowej (w kierunku na Zatonie). Szczegółowy rozkład na www.lubuskie.pl.

iw

8 czerwca 2012 08:00, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Manta" Centrum Nurkowe

ul. Walczaka 6, Gorzów Wlkp.
tel. 601 745 874
branża: Sport, rekreacja - nauka, ośrodki, kluby <czytaj dalej>
Cituk Jadwiga Sklep Mięsny

ul. Sikorskiego 26, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 62 94
branża: Mięso, wędliny - detal <czytaj dalej>
Marczak Brygida Sklep Odzieżowy

ul. Popławskiego 10 /10, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 04 74
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w ... <czytaj dalej>
#MamyNaToRadę
#MamyNaToRadę! Rusza platforma internetowa z bezpłatnymi poradami dla rodziców. We współpracy ... <czytaj dalej>
Półpasiec pozostawia długotrwałe dolegliwości
Półpasiec oczami pacjentów: ból i brak informacji o chorobie oraz ... <czytaj dalej>
Ukraina też walczy o Polskę
„Ludzie ludziom ten zgotowali los” - Zofia Nałkowska. Pozwolę sobie przypomnieć ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2024 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_1969.jpg
admin ego:
E-papierosy – plaga w polskich szkołach
E-papierosy są już najpopularniejszą używką nikotynową wśród młodzieży w wieku ... <czytaj dalej>
admin ego:
Dziewiąty cud świata
Wracamy na ścieżki Bohuslänu położonego nad cieśniną Skagerrak w północno-zachodniej ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ochrona zdrowia w niebezpieczeństwie
W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się ataki na jednostki ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_8262:
Słowo " Wielkopolski" kojarzy się z terenami gdzie szanuje się pracę, chce się bogacić, postępować wg pewnych zasad i bycia zdyscyp <czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
Urodziłem się w Gorzowie Wielkopolskim i w Wielkopolskim chciałbym umrzeć. Tak do wczoraj myślałem. Ale skoro mogłem zmienić nazwisko, to i na <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej