sobota 15 czerwca 2024     Jolanta, Wiola, Wit
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
15 października – Wszyscy na Wybory!!!
eGorzowska - 13012_tJofVa7AwH7ofeZTjka8.jpg
Rzadko publicznie wyrażam swoje opinie. Jeżeli w ogóle zaglądałem na media społecznościowe, to raczej w sprawach lekkich i bez angażowania się w zagadnienia cięższego kalibru, np. komentarze polityczne. Nie odczuwałem też potrzeby manifestowania swoich poglądów i choć jest to niezwykle istotne, aby mieć swoje przekonania na określone sprawy, to ja tę kwestię pozostawiałem w sferze prywatnej.

Wynika to z faktu, że zdecydowanie wolę kontakty bezpośrednie, rozmowy i dyskusje twarzą w twarz, aniżeli uzewnętrznianie się poprzez media elektroniczne.
Dziś jednak po raz pierwszy chciałbym zabrać głos właśnie tą drogą, w bardzo ważnej sprawie, tak by mieć możliwość dotarcia do jak największej liczby osób, znajomych, przyjaciół.

• Już w tę niedzielę, 15 października, odbędą się wybory parlamentarne i każdy z nas będzie mógł przedstawić swój własny pogląd na to w jakiej Polsce chce żyć. W nich zdecydujemy nie tyle o szczegółach związanych z przyszłością gospodarki, edukacji czy praworządności, tylko o fundamentalnej sprawie - czy partia PiS pozostanie przy władzy i będzie dalej pogrążać nasz kraj w chaosie, izolować nas na arenie międzynarodowej, a co gorsze małymi krokami wyprowadzać Polskę z Unii Europejskiej. Te wybory na stałe zaważą na naszej przyszłości, przyszłości naszych dzieci!

• Matematyka (a właściwie metoda liczenia głosów tzw. reguła D’Hondta) jest prosta, ale też nieubłagana. Preferuje ona duże ugrupowania i w przypadku, gdy jeden z komitetów będzie bliski przekroczenia progu wyborczego, ale się to nie uda, wówczas to duże partie otrzymują dodatkowe mandaty.

Taka sytuacja miała miejsce w 2015 roku, gdy Lewica nie przekroczyła progu wyborczego. Zwycięski wówczas PiS otrzymał dodatkowe mandaty, które powinny przypaść Lewicy. Ciąg dalszy tej historii znamy doskonale …

• Oznacza to, że aby odsunąć PiS od władzy wszyscy powinniśmy głosować wyłącznie na jedno z trzech demokratycznych ugrupowań tj.: Koalicję Obywatelską, Nową Lewicę oraz Trzecią Drogę. Każda z tych partii MUSI przekroczyć próg wyborczy i wejść do parlamentu, aby łącznie utworzyć nowy, demokratyczny Rząd!!!

• Rozumiem tych wszystkich, dla których w jakimś sensie atrakcyjne są postulaty proponowane przez Konfederację lub Bezpartyjnych Samorządowców. Niestety (w mojej opinii) Konfederacja nie jest partią demokratyczną, lecz nacjonalistyczną, co jasno obrazują hasła głoszone przez wielu ich liderów (nietrudno znaleźć je w internecie) i nawet z pozoru atrakcyjne propozycje dotyczące gospodarki, nie powinny nam przysłonić jej prawdziwego oblicza. Każdy oddany głos na Konfederację = głos oddany na PiS.
Dlaczego?
Ponieważ jeżeli PiS-sowi, będzie brakować kilku mandatów do dalszego rządzenia, to zrobią to samo co miało miejsce w minionych kadencjach z Samoobroną, Ligą Polskich Rodzin, partią Gowina i Kukiz 15 – wciągną całą Konfederację w koalicję, lub przejmą jej pojedynczych posłów, proponując stanowiska ministerialne czy też miejsca w spółkach Skarbu Państwa. Historia będzie się powtarzać…

• Również głos oddany na Bezpartyjnych Samorządowców (choć tutaj nie jestem tak krytyczny, jak wobec Konfederacji) oceniam (pod względem strategicznym – patrz wspomniana metoda liczenia głosów) jako osłabienie ww. trzech partii demokratycznych i ich zdolności do zawiązania koalicji.

Na koniec komentarz do trzech WYMÓWEK, jakie często słyszę:
1) NIE INTERESUJĘ SIĘ POLITYKĄ.
Mój drogi, obudź się!!! Jeżeli nie interesujesz się polityką tzn., że:
− Nie interesuje Cię Twoje zdrowie!
− Nie interesuje Cię, ile będziesz płacił w sklepie za żywność!
− Nie interesuje Cię, jakie będziesz płacił podatki (nieważne czy jako etatowiec, czy jako przedsiębiorca)!
− Nie interesuje Cię przyszłość Twoich dzieci /wnuków!
− NIE INTERESUJE CIĘ ŻYCIE !!!!!!
Bo POLITYKA to nic innego, jak otaczająca nas RZECZYWISTOŚĆ i CODZIENNE ŻYCIE….

2. NIE MAM NA KOGO GŁOSOWAĆ, BO ŻADNA PARTIA NIE DO KOŃCA SPEŁNIA MOJE OCZEKIWANIA
Ja nie jestem idealny, Ty nie jesteś idealny, świat nie jest idealny…. a oczekujesz, że na scenie politycznej pojawi się idealna partia z nieskazitelnym liderem, która będzie spełniała wszystkie Twoje oczekiwania!
Odrzuć takie myślenie, bo ono po prostu jest nierealistyczne, a tak naprawdę jest tylko Twoją wymówką, uspokojeniem Twojego sumienia.

3. MÓJ GŁOS I TAK NIC NIE ZMIENI
Ok. 40% uprawnionych do głosowania nie uczestniczy w wyborach. Tym bardziej, każdy pojedynczy głos jest ważny – również Twój głos, który jest kroplą drążącą skałę. Odrzuć więc te WYMÓWKI i takie myślenie! Spełnij swój OBYWATELSKI OBOWIĄZEK! Wykorzystaj SWOJE PRAWO DO GŁOSOWANIA, jakie kilkadziesiąt lat temu wywalczyły dla Ciebie poprzednie pokolenia, a które (jak pokazuje historia) nie jest dane raz na zawsze!
PÓJDŹ NA WYBORY dla siebie, dla swoich bliskich, dla przyszłych pokoleń, tak by później móc spojrzeć sobie w lustro bez wyrzutów sumienia.

ZAGŁOSUJ, może na „NIEIDEALNĄ PARTIĘ”, może na „NIEIDELANEGO KANDYDATA”, ale po prostu ZAGŁOSUJ !!!.

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku dla wszystkich, którzy pochylą się nad tą treścią

Krzysztof Kaczanowski

PS
Niniejszym tekstem nie zamierzam i nie mam ambicji wpływać na zmianę przez kogokolwiek swoich dotychczasowych poglądów politycznych, a tym bardziej wywoływać dyskusję w tym zakresie. Nie mam zamiaru również nikogo obrażać, bo nawet fakt, że uważam partię PiS za ugrupowanie, które nie prowadzi Polski, w dobrym kierunku, to nie znaczy, że wszyscy jej działacze i sympatycy są złymi ludźmi. Mam tylko nadzieję, że choć jedna osoba, która dotychczas nie była zdecydowana co do udziału w wyborach, po przeczytaniu tych słów zmobilizuje się i podejmie obywatelską inicjatywę.

13 października 2023 08:38, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


1. prędzej pis się dogada z po niż z konfederacją albo kupi ich za stanowiska.

2. od okrągłego stołu panuje układ - raz my raz wy łupimy Polskę, ale się wzajemnie nie niszczymy nie rozliczamy. Raz do koryta jedni raz drudzy.

3. Nie żadna partia nie spełnia do końca oczekiwań tylko wogóle żadna nie spełnia oczekiwań.

4. Polityką się interesuję ale jest tak zakłamana zwł w głównych mediach (tvn, tvp a i polsat nielepszy, portale onet, radiozet i dziennik typu angora, newsweek)
zakłamują strasznie rzeczywistość.

5. Głosować pójdę ale do końca nie wiem na kogo. Naprawde nikt nie zasłuzył z tych kandydatów co sie dostaną do sejmu na władzę

NIC sobą nie reprezentują. nie mają żadnych rozwiązań
nie pytają ludzi o ich problemy i potrzeby tylko narzucają własne.

Ludzie, Polska maja 2 problemy:
1. demograficzny - wynikający cz braku dostępnosći mieszkań. 10% najbogatszych sobie flipuje mieszkania (Morawiecki ma ich 120, rutkowski sobie flipuje, Rachoń dziennikarz TBP ma mieszkań 9).
skupują wszystkie z rynku i windują im ceny. Można zbudować 300 mieszkań (jak chce lewica - nie poprawili się - oni naprawde są na takim poziomie intelektualnbym zę wierzą zę chodzi o 300 mieszkań a nie o 300 tysięcy).
2. słaby rynek pracy - zwł lokalnie patrząc na Gorzów - same kołchozy i praca na wózku widłowym w kolejnym magazynie przy S3 albo za kasą hipermarketu pod każdego blokiem.
Wynika to m. in. z tego że 10% najbogatszych nie inweestuje nie buduje fabryk przedsiębiorstw tylko skupuje mieszkania remontuje i odsprzedaje drożej tzw flipping.
Bo na rachunkach w banku się nie opłaca trzymać
choć teraz w inflacji jakoś tam ci mniej zamożni (do 200 tys) chronią w ten sposób swój kapitał. A banki udzielają chętnie kredytów dożywotnich niewolnikom harującym w kołchozach
3. Media zakłamane kreują swoją rzeczywistość później ludzie na ulicach powtarzaj te bzdury jako swoje poglądy np nienawiść do Niemiec.
Polska gospodarka jest od niemieckiej mocno uzależniona, powinniśmy się cieszyć jak oni się rozwijają bo nasze PKB dzięki temu wzrasta.
Mają dużo lepszą edukację, służbę zdrowia, rynek pracy, politykę społeczną, dużo lepsze mieszkalnictwo krótko są krajem wysoko rozwiniętym.

My takim nigdy nie będziemy jak będą ludzie ograniczeni rządzić.

Unia europejska obecnie dokonuje skoku cywilizacyjnego i ten statek nam odjedzie.

4. służba zdrowia jest w katastrofalnym stanie a czerwony wojewódzki szpital w Gorzowie zarządzany przez PO wcale w tym nie pomaga. Uważam że jest to najgorszy szpital w Polsce pod względem leczenia, chamskości lekarzy i braku możliwości reklamacji chirurgów, z kolejkami na za 3 lata.
4. edukacja. Mamy najgorsze szkoły na świecie w których uczniowie niczego się nie ucza tylko mają zadawane wszystko do domu, a nauczyciel leniwy dokonuje sprawdzania wiedzy testami wyboru ABC. I jeszcze narzeka że za mało zarabia za swoje nieróbstwo i spóźnialstwo.
5. Kultura, rozrywka i sport.
Instytucje zarządzane politycznie, serwują nam za miliony podatników niepotrzebne filharmonie (10 mln rocznie koszt), budowy hali za środki własne za 110 mln (początkowa wycena miała wynieść 40-50mln), jedyny basen w mieście nierozbudowywany o żadne atrakcje od 20 ponad lat, jedna dyskoteka na krzyż w 113 tysięcznym kurczącym sie demograficznie mieście. Brak studiów wyższych z kierunkami atrakcyjnymi pod rynek pracy i zainteresowania samych absolwentów szkół średnich z których 100% zdaje maturę i wyjeżdża żeby nie tyrać w kołchozach które im wójcicki zrobił przez 8 lat swojej nieudolnej kadencji.

Z tymi wszystkimi radnymi na spółę, którzy dziś kandydują do sejmu.
Anonim_7154, 13.10.2023, 17:37, 37.248.158.98 ##

Raz na 4 lata jestem "potrzebny". Potem ci "potrzebujący mój głos" rządzą, jak chcą, mając mnie w....Następnie, po wygranych wyborach nie ma szans, aby odwołać jakiegoś posła, ktory albo zmienia "barwy", albo nie realizuje swoich obietnic. Żaden z posłów byłych, obecnych, nowych nie widzi potrzeby zmniejszenia liczby posłów, likwidacji senatu czy biurokracji. Zdanie swoje pan, panie Kaczanowski może wyrazić w mediach, bo jest pan od ....my zaś możemy ponarzekać. Ja głosuję za partią która gwarantuje bycie w UE i stworzenie dużego państwa, jako przeciwwagi dla USA i Rosji.
Zaś gdybania, najazdy na konfè są nie na miejscu. Zazdrość zżera, że młode szczyle skoczyli wam, politykierom do gardeł. Oni też chcą pić, żreć, podróżować, gadać i nic nie robić. A my jutro, szara masa, kto by nie wygrał, do roboty. Wam z "nieba" leci, ja muszę zdrowo pracować, aby żyć.
Marych, 15.10.2023, 19:13, 83.20.93.17 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Wegro

ul. 9 Maja 12 B, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 18 21
branża: Opakowania <czytaj dalej>
Różycki Jacek Piekarnia Cukiernia

ul. Słoneczna 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 05 46
branża: Piekarnie <czytaj dalej>
Radosław Maciej Laufer

ul. Kościuszki 5 b m. 3, Gorzów Wlkp.
tel. 502 722 799
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>

Nielegalne próby przekroczenia granicy
Komunikat Urzędu Wojewódzkiego w sprawie cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. W ... <czytaj dalej>
Czy wiemy o sobie wszystko
W nowym filmowym tygodniu Kino Konesera zaprasza na film "Do ... <czytaj dalej>
Męczące Helsinki
Helsinki nas zmęczyły. Po kompaktowym Tallinie fińska stolica wydała nam ... <czytaj dalej>
Grozi im 12 lat więzienia
Mieli pistolet, grozili jego użyciem. Podejrzani zatrzymani i aresztowani. Policjanci zatrzymali ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 6e.jpg
admin ego:
Nielegalne próby przekroczenia granicy
Komunikat Urzędu Wojewódzkiego w sprawie cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. W ... <czytaj dalej>
admin ego:
W pierwszym Muzeum Muminków
Specjalnie tak wycelowaliśmy pobyt w Tampere, by wypadł dokładnie w ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4249:
Dlaczego nikt o tym nie poinformował społeczeństwa ? <czytaj dalej>
Anonim_4249:
W sierpniu znowu uciekniemy do Kominternu unijnego ? Gdzie są ukryci 3000 emigrantów niemieckich z Afryki, czyżby w polskich koszarach ? <czytaj dalej>
Anonim_4375:
A ja dziękuję za przeczytanie i komentarz, jakże mile łechcący próżność autora... ):-) <czytaj dalej>
Anonim_4375:
Aha! Świetny portret "Pana od kamery TV"! <czytaj dalej>
Anonim_4375:
Chyba Ją nam zabiorą gdzieś w Świat daleki - te kreacje są niesamowite. Mogłyby uświetnić jakiś
spektakularny, ponadczasowy spektakl tea <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej