
Komunikacja, kultura, sport i rekreacja. Miasto złożyło kolejne wnioski o dofinansowanie z ósmej edycji Polskiego Ładu.
Miejskie wydziały zajmujące się pozyskiwaniem funduszy starają się o kolejne dofinansowanie na rozwój miasta. Starania dotyczą 3 projektów z różnych obszarów życia społecznego.
Łączna kwota dofinansowania, o które stara się Gorzów to około 40 milionów złotych.
W ostatnim czasie wydział zarządzania funduszami UE złożył 3 kolejne wnioski o dofinansowanie w ramach ósmego naboru w Rządowym Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Pierwszy wniosek dotyczy poprawy infrastruktury drogowej. Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie, wyremontowane zostaną ulice - Kasprzaka, Poznańska, Szczecińska, Górczyńska, Marcinkowskiego i Bracka. Remonty upłynnią ruch w tych częściach miasta i poprawią bezpieczeństwo.
W ramach inwestycji zmieniona byłaby konstrukcja jezdni, uregulowana ich szerokość, wydzielone pasy do skrętu, wyznaczone dodatkowe przejścia dla pieszych i przebudowane zjazdy. Zostałyby wykonane regulacje wysokości studzienek i kratek ściekowych oraz wzmocnione pobocza.
Dla bezpieczeństwa na skrzyżowaniach i ułatwień dla ruchu rowerowego, uregulowana byłaby geometria skrzyżowań, Wykonano by też azyle dla pieszych. Wartość tych inwestycji to ponad 33 miliony złotych, a Gorzów stara się o 30-milionowe dofinansowanie.
Inny ważny społecznie obszar to lepsza infrastruktura techniczna w placówkach kultury.
Wniosek dotyczy zakupu nowoczesnego sprzętu elektroakustycznego i multimedialnego, wyposażenia studia nagrań, zakupu oświetlenia i stworzenia nowoczesnej bazy informatycznej na potrzeby placówek kultury. Ten skok technologiczny w kulturze wart jest blisko 9 milionów złotych, a wniosek o dofinansowanie dotyczy 8 milionów.
Starania o kolejne, trzecie, dofinansowanie dotyczą infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży. W tym wniosku chodzi o rozbudowę pumptracka i skateparku. Inwestycja zakłada rozbudowę skateparku o dodatkowe sekcje treningowe, montaż profili i poręczy, murków, rozbudowę istniejącej platformy ćwiczeń oraz doświetlenie obiektów. Prace mają też zapobiec podtopieniom płyty skateparku, posadzenie drzew i zbudowanie małej parkowej architektury.
Pumptrack zaplanowano w Parku 750-lecia. Inwestycja obejmuje budowę asfaltowego toru rowerowego z muldami i zakrętami o powierzchni ok. 310m2, z placem do wypoczynku, małą architekturą oraz budową oświetlenia.
To miejsca rekreacji służy zdobywaniu umiejętności jazdy na jednośladach, deskorolkach i rolkach. Stworzenie odpowiednich warunków do trenowania zmniejszy problem jeżdżących na rolkach, deskorolkach i bmx po ulicach i chodnikach, a młodym ludziom pozwoli rozwijać swoje pasje, integrować się i aktywnie spędzać wolny czas. Trzeci pakiet inwestycji ma kosztować 2mln 200 tys. zł, a dofinansowanie może sięgnąć blisko 2 mln złotych.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy/ WZF
Nie zawłaszczać mitu założycielskiego Lubuskiego
- Nie wierzę w tę inicjatywę – mówi o spotkaniu dotyczącym Nowej Umowy Paradyskiej marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.
W poniedziałek, ...
<czytaj dalej>Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ...
<czytaj dalej>Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ...
<czytaj dalej>Uzasadnienie inicjatywy obywatelskiej
Publikujemy UZASADNIENIE INICJATYWY OBYWATELSKIEJ na rzecz skrócenia urzędowej nazwy miasta Gorzów Wielkopolski i przywrócenia jej historycznego polskiego brzmienia – GORZÓW.
WSTĘP
tylko ...
<czytaj dalej>