niedziela 25 lutego 2024     Wiktor, Cezary, Zygfryd
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
2 mln zł na fundusz pomocy
PUP rozpoczyna nabór wniosków. Będzie dofinansowanie do utrzymania miejsc pracy na lokalnym rynku.

Gorzowska Dycha to również działania wspierające przedsiębiorców w utrzymaniu lokalnych miejsc pracy w okresie oddziaływania skutków epidemii koronawirusa COVID -19, a tym samym ograniczenie likwidacji miejsc pracy. Nabór wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy rusza dziś, tj. 29 kwietnia br.

Program finansowany będzie ze środków finansowych Miasta Gorzowa, które przekazał prezydent Jacek Wójcicki w ramach zadania własnego powiatu tj. przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy. Bezpośrednim realizatorem programu będzie natomiast Powiatowy Urząd Pracy.

W ramach Programu utworzony został fundusz w wysokości 2 milionów złotych.


Wsparcie polegać będzie na przekazaniu bezzwrotnych środków finansowych na częściowe sfinansowanie wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, składek ZUS oraz kosztów pośrednich zatrudnienia przedsiębiorcom, w przypadku których Miasto Gorzów Wielkopolski ma udział w ich podatku dochodowym.

Dla kogo pomoc?

Wsparcie dotyczy przedsiębiorców - podatników podatku dochodowego od osób prawnych, którzy posiadają na terenie Miasta Gorzów Wielkopolski zakłady, które wykazują

w formularzach CIT-ST, i obejmuje dofinansowanie do wynagrodzeń, składek ZUS i kosztów pośrednich zatrudnienia pracowników zatrudnionych w tych zakładach.

Wsparciem objęci zostaną także przedsiębiorcy zatrudniający pracowników, w przypadku których Miasto Gorzów Wielkopolski ma udział w podatku dochodowym tych pracowników i kosztów pośrednich zatrudnienia tych pracowników.

Wsparcie dotyczy również osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą

i wspólników spółek osobowych, nie zatrudniających pracowników, w przypadku których Miasto Gorzów Wielkopolski ma udział w ich podatku dochodowym zgodnie z art. 3 ust. 2 u.d.j.s.t., albo których wpłaty podatku dochodowego stanowią dochód własny Miasta Gorzów Wielkopolski.

W ramach Programu utworzony został fundusz w wysokości 2.000.000,00 zł

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 1.000,00 zł na pracownika miesięcznie (dotyczy również osób samozatrudnionych oraz wspólników spółek osobowych) w przeliczeniu na pełen etat, nie więcej niż 10.000,00 zł na przedsiębiorcę miesięcznie; suma dofinansowań z tego funduszu i innych źródeł w przeliczeniu na pełen etat nie może przekroczyć przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w lutym 2020 r. (zgodnie z Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 18 marca 2020 r. wyniosło ono 5.330,47 zł.)

Okres dofinansowania to wybrane 2 miesiące w okresie kwiecień-czerwiec 2020 r.

Wypłata środków finansowych w formie dofinansowania będzie dokonywana raz w miesiącu.

O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność złożonych wniosków do wyczerpania środków finansowych w utworzonym funduszu. W przypadku ubiegania się o dofinansowanie nie będzie wymagane poręczenie ani gwarancja.

Zasady ubiegania się o dofinansowanie

1. Aby uzyskać dofinansowanie przedsiębiorca powinien wypełnić komputerowo ( nie pisemnie) puste pola oraz przesłać niżej wymienione dokumenty i załączniki w wersji elektronicznej przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego przez platformę epuap.gov.pl lub praca.gov.pl lub w wersji papierowej.

Niezbędne dokumenty:
1) dla przedsiębiorcy ubiegającego się o dofinansowanie wynagrodzenia pracowników:

Umowa o dofinansowanie wynagrodzenia pracowników wraz Wnioskiem oraz Formularzem o otrzymanej pomocy de minimis a także dokumentami wykazanymi we Wniosku ( druki do pobrania poniżej).

2) dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną lub będący spółką osobową – niezatrudniający pracowników:

2. Umowa o dofinansowanie przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną lub będącego spółką osobową - niezatrudniający pracowników wraz Wnioskiem oraz Formularzem o otrzymanej pomocy de minimis a także dokumentami wykazanymi we Wniosku ( druki do pobrania poniżej)

UWAGA!
Dokumenty przesyłane w wersji elektronicznej powinny być wysłane w jednym przesyle tj. jedna wysyłka = komplet dokumentów wraz z załącznikami.

3. Wszystkie niezbędne oświadczenia znajdują się we Wniosku, który zawiera także wymagane załączniki.

4. Oświadczenia zawarte we Wniosku przedsiębiorca składa pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

5. Wnioski zawierające wymagane oświadczenia i załączniki wraz z umowami, które zawierają niezbędne załączniki powinny zostać złożone nie wcześniej niż od dnia ogłoszenia naboru przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp.

6. Pozytywne rozpatrzenie wniosku oznacza jednocześnie zawarcie umowy pomiędzy z przedsiębiorcą a Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp.

7. Warunkiem wypłacania transz dofinansowania w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną lub będącego spółką osobową - niezatrudniających pracowników jest złożenie oświadczenia o prowadzeniu działalności w danym miesiącu, za który dofinansowanie jest wypłacane (załącznik do Umowy).

8. Warunkiem wypłacania transz dofinansowania części kosztów wynagrodzenia dla pracowników jest złożenie przez przedsiębiorcę oświadczenia o zatrudnieniu w danym miesiącu pracowników objętych umową, za których wypłacane jest dofinansowanie (załącznik do Umowy).

9. W przypadku nieprzyznania dofinansowania na podstawie dokumentacji innej niż elektroniczna, Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp. zwraca przedsiębiorcy oryginały złożonych dokumentów.

Więcej:
http://www.gorzow.pl/PL/3591/8553/Udzielenie_dofinansowania_dla_przedsiebiorcow_lub_czesci_kosztow_wynagrodzenia_zatrudnionych_pracownikow/k/

Źródło:
Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie Wlkp.
Wydział Obsługi Biznesu i Inwestora UM

Opracowanie:
Wydział Promocji i Informacji UM
Foto: UM Gorzowa Wlkp.
29 kwietnia 2020 19:33, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Można zdobyć małe granty
- Z małych grantów skorzystało już wiele fundacji, stowarzyszeń i samorządów. Współpraca transgraniczna jest dla nas bardzo ważna – zapewnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Emal-Bud" Przedsiębiorstwo Usługowe Elżbieta Malisz

ul. 9 Maja 64, Gorzów Wlkp.
tel. 95 729 95 35
branża: Konsultingowe firmy <czytaj dalej>
"Arkobaleno" Serodkin Remigiusz Patryk

ul. Kazimierza Wielkiego 61, Gorzów Wlkp.
tel. 698 276 438
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>

Nie tylko Diuna
Nie tylko kolejne premiery, ale i pokazy specjalne proponuje ... <czytaj dalej>
Filharmonia Gorzowska z nominacją Fryderyków 2024
Filharmonia Gorzowska nominowana do nagrody Fryderyk 2024> Akademia Fonograficzna ogłosiła nominowanych ... <czytaj dalej>
Dla doradców zawodowych
Jesteś doradcą zawodowym albo realizujesz zadania z zakresu doradztwa zawodowego? ... <czytaj dalej>
Królewska Przystań
Dziś zapraszam w bezleśne i skaliste okolice na północnym-zachodzie Szwecji. ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2024 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4fa.jpg
admin ego:
Szkoła jako skansen historii myśli ludzkiej
Wojciech Eichelberger na pierwszym miejscu wśród przyczyn depresji dzieci i ... <czytaj dalej>
admin ego:
Hel poza sezonem
Helu nie odwiedzaliśmy już dawno, skoro więc nadarzyła się okazja ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ochrona zdrowia w niebezpieczeństwie
W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się ataki na jednostki ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
W sprawie sztucznej inteligencji
Koniec negocjacji w sprawie unijnego AI Act. Ostateczną treść poznamy ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6553:
media mówią żeby iść głosoawć to ludzie idą głosują nie wiedzą na kogo nic nie wiedzą ale głosują bo media im to wmówiły

p <czytaj dalej>
Anonim_6553:
pozabierać srajfony to sie wezmą do nauki i od razu znikną zaległości <czytaj dalej>
Zawarcianin bez kładki:
Czy można w Gorzowie tytułem eksperymentu wprowadzić weksle. Każdy radny podpisze weksel na 150% wartości dochodów z pracy w radzie i majątku. <czytaj dalej>
Anonim_5314:
Kompletnie nie zrozumiałeś przekazu. Nasze dzieci nie przybyły tu z Marsa. To my jesteśmy dla nich wzorem do naśladowania. <czytaj dalej>
Anonim_6553:
od kiedy do starsi mają okazywać szacunek młodszym a nie na odwrót?

czy dożyliśmy czasów gdzie babcia w autobusie ma ustepować dzie <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej