sobota 15 czerwca 2024     Jolanta, Wiola, Wit
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Rok 2023 w Gorzowie
eGorzowska - 13246_GzZ5ZOc9hoOcJtjypSOR.jpgUrząd miasta przypomina najważniejsze wydarzenia w 2023 roku.
 • Realizacja nowatorskiego programu wspierania pracowników i przedsiębiorców prowadzących działalność w mieście. Dostaną do dyspozycji pulę mieszkań, które po wyremontowaniu będą mogli przeznaczyć dla swoich pracowników.
 • Na Zawarciu powstaną dwa budynki mieszkalne Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
 • 30 stycznia Gorzów obchodzi Dzień Pamięci i Pojednania. Zabrzmiał Dzwon Pokoju. To symbol przyjaźni byłych i obecnych mieszkańców miasta.
 • 36 tys. zł zebrano podczas licytacji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab „Klub u Szefa” zebrał prawie 314 tys. zł, sztab przy Szkole Podstawowej nr 20 –12,5 tys. zł.
 • Stopa bezrobocia w Gorzowie nie zmienia się od czterech miesięcy; w styczniu, jak w ostatnim kwartale ubiegłego roku, wyniosła 2,2%.
 • 21 lutego w nowej hali sportowej Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu nagrody pieniężne i stypendia odebrali wyróżniający się gorzowscy sportowcy i trenerzy za wyniki osiągnięte w 2022 r.
 • Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy zorganizowano 14 marca w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.
 • Powitanie wiosny. Klienci Gorzowskiego Rynku Hurtowego na ryneczku przy Jerzego otrzymali bukiety nowalijek i kolorowe kanapki, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych.
 • 16 uzdolnionych mieszkańców Gorzowa odebrało stypendia artystyczne Prezydenta Miasta. Ich wartość to prawie 100 tys. zł.
 • Mieszkańcy Gorzowa będą oddychać czystszym powietrzem dzięki inwestycji PGE Energia Ciepła w Gorzowie, która pozwoli całkowicie odejść od węgla kamiennego podczas produkcji energii elektrycznej i ciepła.
 • 14 maja, po raz 41., odbył się Bieg Słowiański. Frekwencja i pogoda dopisały. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników.
 • 21 maja na Starym Rynku, po raz drugi, odbył się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”. Gotowano i degustowano regionalne potrawy. Wieczorem wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
 • Porozumienie między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a władzami Gorzowa w sprawie współfinansowania Filharmonii Gorzowskiej. Wicepremier Piotr Gliński oraz prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podpisali umowę w tej sprawie.
 • 4 czerwca po raz drugi w Gorzowie odbyły się zawody w ramach Samsung River Triathlon Series. 250 uczestników zmierzyło się z trzema dyscyplinami: jazdą na rowerze, bieganiem i pływaniem. Ponownie zobaczyliśmy pływających w Warcie.
 • W Nocnym Szlaku Kulinarnym rywalizowało 37 lokali gastronomicznych. Gorzowscy restauratorzy serwowali potrawy, w skład których wchodził szparag, a zadaniem degustujących było wybranie najlepszej.
 • 18 czerwca rozpoczął się doroczny cykl miejskich letnich imprez plenerowych. W niedzielę gwiazdą wieczoru cyklu Dobry Wieczór Gorzów był Mrozu, ale pierwszy koncert w piątek zaśpiewała Anna Rusowicz. W sobotę m.in. uczestnicy Nocnego Szlaku Kulinarnego mogli wysłuchać złożonego z gorzowskich filharmoników kwartetu GaMaYiKa, po którym wystąpiła Natalia Przybysz z zespołem.
 • 24 czerwca gorzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował 30-lecie działalności. Jego słuchacze przed południem spotkali się na uroczystej gali w gorzowskiej filharmonii, a wieczorem na Starym Rynku, w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów, uczestniczyli w koncercie zespołów działających na UTW.
 • Radni miejscy zebrali się na uroczystej sesji. Świętowano 766 urodziny miasta. Honorowym obywatelem Gorzowa Wielkopolskiego został Sebastian Świderski.
 • Pierwsze miejsce w rankingu miast od 100 do 200 tys. mieszkańców, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. To oficjalne wyniki rywalizacji o puchar CAPS Rowerowej Stolicy Polski. Gorzów zajął czwarte miejsce. Nasi rowerzyści przejechali ponad 818 tys. km.
 • 12 lipca odbyła się uroczystość wręczenia symboli zawodowych pierwszym absolwentom kierunku pielęgniarstwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii im. Jakuba z Paradyża.
 • Świetna seria Wojciecha Nowickiego i najdalsze rzuty młotem w sezonie Pawła Fajdka oraz przekonujące zwycięstwo Natalii Kaczmarek w biegu na 400 metrów były ozdobą drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski rozegranych na stadionie w Gorzowie.
 • Dobiegła końca realizacja projektu Zawodowcy w Gorzowie 2.0. Był to jeden z największych projektów realizowanych w naszym mieście w placówkach edukacyjnych w zakresie kształcenia zawodowego.
 • Podczas gali w Filharmonii Gorzowskiej wręczono „Nawigatory MOF GW” – Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta.
 • Gorzowski program polityki zdrowotnej, pomagający w leczeniu niepłodności, realizowany jest od dwóch lat. Dzięki wsparciu z miejskiego budżetu na świat przyszło ośmioro gorzowian, a kolejni rodzice czekają na czwórkę maluchów.
 • Podczas gali w Filharmonii Gorzowskiej inaugurującej kolejny miejski sezon kulturalny, wręczono Motyle – doroczne nagrody kulturalne prezydenta miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Otrzymali je aktorka Anna Łaniewska i malarz Roman Piciński.
 • Stanisław Żytkowski – honorowy obywatel Gorzowa Wielkopolskiego, miejski radny, senator, znany i zasłużony adwokat, wybitny gorzowianin, został patronem ulicy w centrum miasta.
 • Gorzów Wielkopolski wkracza w świat elektromobilności; uruchomiono cztery miejskie stacje ładowania aut elektrycznych oraz hybrydowych, a na finiszu są prace nad budową kolejnych ośmiu. W sumie udostępnione będą 32 miejskie punkty ładowania.
 • Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego, przy wsparciu miejskich spółek, od kilku dni porządkuje zabytkowy cmentarz Świętokrzyski. To miejsce pochówku powstańców wielkopolskich, więźniów obozów hitlerowskich czy osób zasłużonych dla miasta, ważnych w jego historii. Z pomocą przyszedł też gorzowski Zakład Karny, którego osadzeni i skazani pracowali na cmentarzu społecznie.
 • W Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu otwarto Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA.
 • Po 14 dniach rywalizacji w głosowaniu poznaliśmy zwycięskie zadania w Budżecie Obywatelskim 2024. Tylko w weekend zamykający głosowanie oddano ponad 1000 głosów.
 • 4 listopada premierę miała gra MONOPOLY Gorzów. Gorzowska edycja powstała przy udziale mieszkańców i przy wsparciu partnerów – firm i instytucji z Gorzowa.
 • 100 nowych drzew pojawiło się w Gorzowie. W ramach akcji #RośnijMY razem posadzili je rodzice dzieci urodzonych w ostatnim roku w mieście.
 • Prezydent Wójcicki przychylił się do wniosku Komitetu Obywatelskiego i zdecydował o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zakresie zmiany nazwy miasta Gorzów Wielkopolski na Gorzów. Planowany termin ich przeprowadzenia to 6 maja-2 sierpnia 2024 r.
 • Gorzowska Orkiestra Dęta świętuje 65 urodziny. Z tej okazji w Filharmonii Gorzowskiej odbył się koncert. Muzykom towarzyszyli soliści i artyści z innych gorzowskich formacji.
 • W sobotni wieczór (9 grudnia) została otwarta Areny Gorzów – hala sportowo-widowiskowa. Imprezy z tej okazji trwały cały weekend, była też możliwość zwiedzenia obiektu.
 • Pomysł na uzbrojenie terenów przy ulicach Dobrej i Miłej w Gorzowie i przeznaczenie ich na tereny inwestycyjne zakończył się sukcesem. 14 grudnia Miasto sprzedało dwie ostatnie działki.
 • 20 grudnia Rada Miasta jednogłośnie przyjęła przyszłoroczny budżet. Zakłada on inwestycje o wartości co najmniej 212,6 mln zł. Wydatki Miasta określono w nim na 1 mld 89 mln zł, a dochody na 967,84 mln zł. Deficyt wyniesie 121,76 mln zł. Zostanie pokryty kredytem i wolnymi środkami miasta.
Oprac. redakcja
Foto um.gorzow.pl


29 grudnia 2023 09:05, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Rok nieudacznicywa Wójcickiego
I kolejny charowy gorzowskich pracowników.
Do 109 tys mieszkańców zmalała demografia

A ci co harują (w kołchozach magazynach i sklepach) dostają niewiele powyżej minimalnej krajowej (do 4 tysięcy)

Mieszkania nieosiągalne przez flipersów mających ich po kilkanaście.
Wynajem o 50% droższy niż przed 2 laty.
Rata kredytu hipotecznego 1700 i 760 co mc czynszu do spółdzielni w zębach + rachunki.

A wójt zbudoowal sobie za 110 mln (miała kosztować (60) halę. Która będzie kosztować 10.5mln rocznie w utrzymaniu (druga FG)

Zamiast budować bloki socjalne z TBS 1 rocznie.
Co by zahamowalo demografię.wazniejsze ,eby filharmonijki grała.
Anonim_7422, 31.12.2023, 17:08, 37.248.157.116 ##

A od stycznia podwyżki. Czynszów przegłosowane przez radnych i cielaka.
1000 zł bedą.

A "podwyżki" pensji jak co roku - po negocjacjach związków zawodowych w kwocie brutto poniżej inflacji (albo ją równi brutto) czyli mniej jak w zeszłym roku realnie i tak samo jak w poprzednim
Anonim_7422, 31.12.2023, 17:10, 37.248.157.116 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Bank Pocztowy S.A. Oddział I

ul. Kazimierza Jagiellończyka 4, Gorzów Wlkp.
tel. 95 721 01 81
branża: Banki <czytaj dalej>
Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

ul. Przemysłowa 14 /15, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 60 28
branża: Targowe place, hale <czytaj dalej>
"Jacek i Agatka" Przedszkole Niepubliczne

ul. Nowy Dwór 10, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 82 60
branża: Przedszkola - niepubliczne <czytaj dalej>

Grozi im 12 lat więzienia
Mieli pistolet, grozili jego użyciem. Podejrzani zatrzymani i aresztowani. Policjanci zatrzymali ... <czytaj dalej>
A może do Tirany
Polskie Porty Lotnicze poinformowały o wynikach przewozowych lubuskiego lotniska Zielona ... <czytaj dalej>
Wyjątkowy Dzień Dziecka
Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzyszczynce zorganizował 4 czerwca Dzień Dziecka ... <czytaj dalej>
Problemy na Rondzie Santockim
Podjęliśmy interwencję w sprawie zgłaszanych przez gorzowian problemów przy wjeździe ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska plik wygenerowany
admin ego:
Wakacje Polaków 2024
Wakacje 2024 - Polacy chcą podróżować na własnych zasadach. Od kilku ... <czytaj dalej>
admin ego:
Nokia i skradziony parasol
Dziś spaliśmy na dziko na obrzeżach Tampere. Specjalnie wybraliśmy to ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
EmbannyYQ:
buy cialis online india 153 reports 207 reports 249 reports 196 reports 190 reports 106 reports 153 reports 191 reports 192 reports 201 reports 211 re <czytaj dalej>
Anonim_8251:
bo wiesniak wyszedl z wioski i teraz ma sie za miastowego tylko słoma z butów wystaje <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Północ jest zapyziała województwa bo radni politycy i prezydent Gorzowa myślą tylko o sobie jako o pempku świata całkowicie ignorując mieszka <czytaj dalej>
Anonim_2811:
"Spektakularny" sukces. No cóż Zielonogórzanie sie cieszą... <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Gorzów Wielkopolski!
Akademia gorzowska! Nie Jakuba z paradyża
Uniwersytet Lubuski!! <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej