
Równolegle w obu poszpitalnych budynkach przy ul. Warszawskiej wykonawca rozpoczął pierwszy etap prac związanych z budową internatu i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Teren inwestycji został zabezpieczony. Odbyła się też pierwsza rada budowy.
Prace rozbiórkowe prowadzone są na wszystkich kondygnacjach budynków. Wyposażenie pozostałe w poszpitalnych pomieszczeniach zdemontowano, tak samo wszystkie wierzchnie warstwy posadzek. Trwa wyburzanie ścian działowych i skuwanie starych tynków. Ten etap powinien potrwać do końca stycznia. Z pewnością dłużej w pomieszczeniach piwnicznych, w obu budynkach, ponieważ zakresu prac rozbiórkowych jest większy.
- Dalej będziemy wymieniać nadproża w istniejących otworach, a w nowopowstałych najpierw musimy wstawiać belki stalowe, wyburzać ściany nośne. Sukcesywnie, jak już piętra będą wyczyszczone, będziemy wchodzić z robotami instalacyjnymi, czyli z wentylacją, branżą sanitarną i elektryką – mówi kierownik budowy z firmy GOTECH
Tomasz Mackiewicz.
W budynku poszpitalnym przy ul. Warszawskiej powstanie internat dla 83 uczniów oraz stołówka dla niemal 50 osób i zaplecze kuchenne. W budynku będą dwie klatki schodowe i jedna dodatkowa, prowadząca wyłącznie na pierwsze piętro. Będzie też recepcja. Główne wejście do internatu zostanie zlokalizowane od strony południowej. Prace budowlano-montażowe to m.in.: wymiana okien, rozbiórka części ścian działowych, wzmocnienie stropów lub ich wymianie, montaż windy. Powstaną nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne. Robotnicy wymienią dach i wyremontują elewację. Pomieszczenie kuchenne, łazienki i toalety zostaną kompleksowo wyposażone. Powstaną m.in. nowe instalacje sanitarne, elektryczne, teletechniczne oraz monitoring.
Do kompleksu budynków przy ul. Warszawskiej przeniesiona zostanie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z ul. Czereśniowej. W związku z tym zostanie przebudowana część budynku dydaktyczno-administracyjnego „D” oraz przylegająca do niego piwnica budynku „C”. Tam powstaną pomieszczenia gospodarcze, techniczne, magazynowe oraz archiwa. Na wyższych kondygnacjach będą sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe. W budynku zostanie zamontowana winda.
Inwestycja otrzymała dofinansowanie 28,9 mln zł z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zadanie realizuje gorzowska firma GOTECH Sp. z o.o. za ponad 42 mln zł.
Oprac. redakcja
foto Łukasz Kulczyński
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nie zawłaszczać mitu założycielskiego Lubuskiego
- Nie wierzę w tę inicjatywę – mówi o spotkaniu dotyczącym Nowej Umowy Paradyskiej marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.
W poniedziałek, ...
<czytaj dalej>Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ...
<czytaj dalej>Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ...
<czytaj dalej>Uzasadnienie inicjatywy obywatelskiej
Publikujemy UZASADNIENIE INICJATYWY OBYWATELSKIEJ na rzecz skrócenia urzędowej nazwy miasta Gorzów Wielkopolski i przywrócenia jej historycznego polskiego brzmienia – GORZÓW.
WSTĘP
tylko ...
<czytaj dalej>