piątek 14 czerwca 2024     Bazyli, Eliza, Justyna
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Gorzów 2030
eGorzowska - 11046_pYtn8fEFp2C5WoBuVpUV.jpgRadni przyjęli Strategię Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030.

Strategia Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030 to dokument, który przedstawia wizję rozwoju miasta na najbliższe lata, wytycza cele i kierunki działań. Najnowszy plan na przyszłość ma nie tylko pomóc rozwiązywać problemy, ale przewidywać niektóre z nich, zanim się pojawią.

„W toku prac nad strategią uznano, iż Gorzów w najbliższych latach będą tworzyć aktywni mieszkańcy, żyjący w atrakcyjnej przestrzeni miasta, przygotowanego na wyzwania przyszłości, będącego jednocześnie miastem innowacyjnej gospodarki”- czytamy w komunikacie Wydziału Promocji i Informacji.

- Chcemy, aby Gorzów był miastem, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie oraz równowagę pomiędzy pracą, życiem rodzinnym i rozwojem osobistym. Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych jak i seniorów. Chcemy, aby Gorzów był Miastem dla Pokoleń – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Strategia Rozwoju Miasta będzie podstawą do wydatkowania funduszy europejskich w nowej perspektywie 2021-2027.

Wizja miasta określona w Strategii:
1. Gorzów Wielkopolski miastem dla pokoleń, dbającym o swoją tożsamość. Miastem aktywnych mieszkańców, zadowolonych z jakości życia oraz oferty usług publicznych.
2. Miastem z ukształtowanym i atrakcyjnym centrum oraz wysokim poziomem ładu przestrzennego. Miastem korzystającym w sposób zrównoważony z posiadanych zasobów oraz walorów przyrodniczych.
3. Gorzów Wielkopolski miastem innowacyjnego przemysłu, opierającym rozwój gospodarczy na potencjale położenia, rozwijających się branżach oraz nowoczesnych technologiach.
4. Miastem o rozwiniętej infrastrukturze oraz usługach komunikacji kołowej i kolejowej, dobrze skomunikowanym z resztą kraju, a także w układzie transgranicznym.
5. Gorzów Wielkopolski miastem dbającym o wysoką jakość kształcenia, w tym zawodowego, korespondującego z ofertą kształcenia na poziomie wyższym.

Oprac. redakcja
Foto Hanna Kaup


25 sierpnia 2021 20:36, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Takie to nowoczesne technologie - hale magazynowe :-D
Anonim_8999, 26.08.2021, 09:04, 178.238.233.225 ##

a teraz program wdrożęnia:

1. Budowa domów opieki dla starców
Budowa bloków z TBS socjalnych.
Naprawa rynku mieszkaniowego w Gorzowie (niwelacja zbyt wysokich cen najmu sprowadzaniem nadmiernym Ukraińców przez powiatowy urząd pracy do kołchozów zawyżających te czynsze i obniżający podwyżki pensji pracującym Polakom)
MCK w Przemysłówce jako oferta kulturalna cały rok dla Gorzowian - koncerto-dyskoteki z dj, kino 120 krzeseł na podobieństwo 60 krzeseł tylko w dogodniejszej lokalizacji (centrum) i bez nadmiernej ekspansji genderu z dobrym doborem ambitnego kina i kawą kupowaną z automatu - alternatywa dla heliosa w którym nie ma za grosz kultury a plebs chrupiący popcorn wyłażący co chwila przed ekranem na siku bo nudno jak nic sie nie dzieje przez 5 sekund bo cały czas muszą być wybuchy i efekty specjalne żeby widz nie zasnął. Przez co fabuła historia, zdjęcia, dźwięk, wczucie i emocje towaryszące oglądaniu kina ambitnego są zakłócane przez stado niewykształconych beczących baranów.

2. To już chyba zostało spier..one. Na obrzeżach centrum muszą być parkingi żeby dało sie do niego dojechać - zaparkować i dojść. A radni próbują przeforsować strefę płatnego parkowania z podwyżkami na całe miasto. Ta wielka przestrzeń tworzona na siłę pod katedrą jest wiecznie pusta, na siłę naganiania jakimiś występami filharmonijki gorzowskiej latem oglądanymi z krzesełka przez emerytów mieszkańców pobliskich kamienic.
Nie tak powinno wyglądać centrum Gorzowa - węzeł przesiadkowy z tramwai na autobusik.
Przystanki bardzo źle poprzesuwali kompletnie niepraktycznie i tramwaj sie zatrzymuje za światłami przetrzymując pasażerów do tego sie wlecze 5 km na godzinę że szybciej pieszo dojść a i rowerem można wyprzedzić taki szynowy pojazd którego linie i tabor kosztowały razem ponad 400 milionów.
Trakt królewski Chrobrego ze zlikwidowaną szkołą muzyczną (będzie stała ruina), szpecącym dawnym kinem Słońce i wyludnionym miejscem bez zielonych płuc ulicy jakim był Kwadrat przed wycinką drzew i trawy (betonoza z 1 placem zabaw przy kwadratowej fontannie gdzie miały być 4 różne ciekawe obiekty). Kwadrat jako plac militarny dawnego wymarszu wojsk, z pomnikiem który projektantowi nie pasował, żadnego nawiązania do historycznego landsberga nawet ten schron..
I z połamanymi płytkami oraz kocie łby po ukosie utrydniającymi przejazd wózkiem. Menelstwo przy zostawionych zdezelowanych klozetach z babcią obsługującą (bo musi mieć miejsce pracy). W okolicach komisiki i lichwiarskie zakłady sportowe - mijesca typowe dla slumsów.

3. Gorzów miastem obozów pracy zagranicznych z polskimi kapo zarzączającymi łamiącymi ludziom kręgosłupy i powodujące ich odpływ za granice i młodych ludzi do większych miast na studia widząc jakie ich czekają perspektywy w mieście.

TPV, Faurecia z Ukraińcami sprowadzanymi masowo przez pup gorzowski skutecznie utrzymuje pensje na poziomie minimalnym (podwyżczaliby bo nie byłoby chętnych do pracy - ściągają Ukraińców i nie muszą podnosić wynagrodzeń). Do tego te ceny najmów mieszkań.. na poziomie Poznania i Warszawy - gdzie jest lepszy rynek pracy (większy wybór dużo wyżej płatne i intratniejsze posady)
Gorzów z urzędów został ogołocony przez ZG która skutecznie je latami wyprowadzała wbrew zawartej umowie paradyskiej - powinniśmy pościągać je z powrotem do miasta.
Bez Uniwersytetu - można było wpuścić szkolnictwo wyższe do miasta czyniąc je miasteczkiem akademickim z napływem młodych ludzi juwenalia, dyskoteki by sie zapełniły i lokale, byłby może większy wybór ubrań w C.H. obecnie opustoszałych. Zarobki pracowników zatrudnionych w tych galeriach są niższe od minimalnych. Za to horrendalne ceny najmu dla developerów.
Gorzów powinien zbudować więcej biurowców i te które są żeby zostały zapełnione firmami. Zaoferować dotacje unijne 40 tys na zakładanie DG. bo urząd pracy dzieli dotacje 16 tysięczne na 4 i tylko powoduje samozatrudnienie.
Liberkowska powinna jeździć na targi zagraniczne promować inwestowanie w Gorzowie na 250 ha Mironickiej i KSSE. A uprawia propagande promowania nosorożca płci męskiej im Stefania oraz kasety stilonowskiej której już się nie produkuje, nad gorzowskimi jeziorami dla dzieci. Jest też zajęta drukowaniem propagandowej gazetki udającej że coś w mieście jest robione. Oraz organizacją poczęstunku dla mieszkańców w ramach organizowanych przedstawień pod katedrą dla znudzonych nieróbstwem emerytów.

4. Połączeń kolejowych z Polską - nie ma. Nie wiem czy zmieni coś prowizoryczny remont podwórka dworca. Transport tramwajowy został totalnie zchrzaniony a autobusowy doprowadzony do zapaści - liczba pasażerów zmniejszyła sie o 2/3. I to nie z powodu pandemii covida.
Transport miejski należy naprawić przez zróżnicowanie planowanych nowych tramwai o inny model - jazz duo wer gdańska oraz zmiane usytuowania przystanków na takie jak były przed pogorszonymi zmianami - przed przejściami dla pieszych umożliwiające przesiadke np na autobus jadący na Zawarcie.
Centrum Gorzowa musi byc węzłem przesiadkowym
z dużym ruchem pieszych i samochodów a nie deptakiem-przystanią rozjeżdżanym przez hulajnogi i rowery. w Berlinie jest b dużo rowerów tylko dlatego że tam daleko wszędzie dojść a u nas na siłe się rozciąga i robi dalekie dojścia do wszystkiego - totalny brak ergonomii. ze ścieżką n Kłodawką (urwaną już na końcu parku róż) bez kładki za Wartę.
Centrum przysiadkowe było zaprojektować z głową - jako budynek-galerię handlową z połączenia 2 budynków dowrca pks i pkp dodatkowym przejściem pasami przez Spichrzową. z dwukierunkową Dworcową bez zajazdu tramwajem bo jest 200 m do najbliższego przystanka. z dobrym parkingiem przy Spichrzowej w pobliżu torów, taksówkami, busami dowożącymi na lotniska i spójnym systemem biletowym i multimedialną komunikacją pasażerską. Dworzec PKP z lepszym architektonicznie budynkiem nawiązującym do przeszłośći z zegarkiem elektronicznym, miejscami noclegowymi, z ryneczkiem przeniesionym z Cichońskiego w pobliże (na podobieństwo Słubic i Kostrzyna).

5.Reformacja wszystkich zawodówek techników i szkół wyższych pod względem kierunków kształcenia i zatrudniania kadr szkolących w zawodzie. Bo teraz to jest utrzymalnia miejsc pracy nauczycieli niepotrzebnych kierunków pod miniony ustrój polityczny w którym był zupełnie inny rynek pracy.
Anonim_6515, 26.08.2021, 21:54, 37.248.157.12 ##

Tylko Kaczyński coś buduje w tej Polsce. Pozostali tylko brali kasę na wycieczki do Argentyny itd.
Anonim_6324, 05.09.2021, 14:58, 5.173.249.24 ##

niby co buduje
autostrady i stadiony zbudował tusk
oraz znaczne uzbrojenie polskiej armii - 250 czołgów leopard za darmoche od Niemców, 48 F-16 w Łasku, Rosomaki. Były w planie jeszcze śmigłowce ale kaczor zablokował.
za to przepłacił za f35 bezyżyteczne na polskie niebo i abramsy bezużyteczne na polskie mosty
Anonim_6876, 05.09.2021, 15:25, 5.172.234.12 ##

Jestem za rozliczeniem planu balcerowicza. Nie może być sytuacji, że minister doprowadza do upadłości 90% przemysłu. Wojna by takich strat nie spowodowała Są trybunały.
Anonim_7926, 06.09.2021, 09:59, 5.173.249.24 ##

Państwo urzędnicy UM, pan Wójcicki i Sanepid. Na poczatek wizytówka miasta, KIBEL, koło stacji PKP,w kontenerze. Smród potworny, o wizytowce nie wspomnę. Ławki zero, pomnik pionieròw-panie Kaczanowski z pana wpływami, troche porządku trzeba tam zrobić. A wy tu o strategii....
Anonim_3278, 06.09.2021, 15:37, 83.20.95.84 ##

to co dokonał Balcerowicz w Polsce - transformacje ustrojową - można było sie piep..yć jak inne państwa ale u nas ona trwała najkrócej i najszybciej i najlepiej na tym wyszliśmy

porównując Polskę i Ukrainę która startowała z tego samego poziomu. pkb per capita w 89 roku.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/GDP_PPP_Poland.svg
Anonim_1474, 07.09.2021, 02:36, 37.248.154.174 ##

Tak sobie rozpierd..... gospodarkę i przemysł i jeszcze się tym chwalić. Bez konsekwencji.
Anonim_2366, 07.09.2021, 14:08, 5.173.252.99 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Zakład Wentylacji Klimatyzacji

ul. Warszawska 154, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 37 74
branża: Wentylacja <czytaj dalej>
"BP Express" Sp. z o.o. Stacja Paliw "Grobla"

ul. Grobla 75, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 80 25
branża: Stacje paliw <czytaj dalej>

Grozi im 12 lat więzienia
Mieli pistolet, grozili jego użyciem. Podejrzani zatrzymani i aresztowani. Policjanci zatrzymali ... <czytaj dalej>
A może do Tirany
Polskie Porty Lotnicze poinformowały o wynikach przewozowych lubuskiego lotniska Zielona ... <czytaj dalej>
Wyjątkowy Dzień Dziecka
Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzyszczynce zorganizował 4 czerwca Dzień Dziecka ... <czytaj dalej>
Problemy na Rondzie Santockim
Podjęliśmy interwencję w sprawie zgłaszanych przez gorzowian problemów przy wjeździe ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0434.jpg
admin ego:
Wakacje Polaków 2024
Wakacje 2024 - Polacy chcą podróżować na własnych zasadach. Od kilku ... <czytaj dalej>
admin ego:
Nokia i skradziony parasol
Dziś spaliśmy na dziko na obrzeżach Tampere. Specjalnie wybraliśmy to ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_8251:
bo wiesniak wyszedl z wioski i teraz ma sie za miastowego tylko słoma z butów wystaje <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Północ jest zapyziała województwa bo radni politycy i prezydent Gorzowa myślą tylko o sobie jako o pempku świata całkowicie ignorując mieszka <czytaj dalej>
Anonim_2811:
"Spektakularny" sukces. No cóż Zielonogórzanie sie cieszą... <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Gorzów Wielkopolski!
Akademia gorzowska! Nie Jakuba z paradyża
Uniwersytet Lubuski!! <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Jeał pies wójcickiego i Henryka Macieja woźniaka <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej