sobota 15 czerwca 2024     Jolanta, Wiola, Wit
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Stypendia twórcze rozdane
eGorzowska - 11460_eajLY5bXtR9O20gv4WKk.jpg13 osób w pięciu dziedzinach kultury otrzymało w czwartek stypendia artystyczne i twórcze Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej.

Na tegoroczne stypendia artystyczne w budżecie miasta zaplanowano 100 tysięcy zł. Stypendium wynosi od tysiąca do 12 tysięcy zł.


Ośmioosobowa komisja ds. stypendiów pracowała pod przewodnictwem kierownik Działu Kultury Filmowej Miejskiego Ośrodka Sztuki Iwony Bartnickiej.

Stypendyści

1. Beata Patrycja-Klary (literatura) - Literatka, animatorka kultury, autorka kilkunastu tomików poetyckich. Stypendium zamierza przeznaczyć na wydanie kolejnego tomiku poetyckiego, zbioru wierszy dotykających relacji człowieka z przyrodą.

2. Volkan Diyaroglu Ozbek (sztuki wizualne) - Artysta urodzony w Turcji, prowadzi działalność twórczą na skalę międzynarodową. Stypendium zamierza przeznaczyć na przygotowanie wielkoformatowej wystawy o tematyce gorzowskiej.

3. Przemysław Szydłowski (sztuki wizualne) - Zajmuje się malarstwem, edukacją artystyczną i grafiką. Współtworzył wiele wystaw i projektów plastycznych, realizował warsztaty edukacyjne. Za środki ze stypendium zamierza zorganizować wystawę w Galerii Terminal 08.

4. Wojciech Kosma (sztuki wizualne) - Współpracuje z wieloma artystami różnych dyscyplin, Wystawy i twórczość interdyscyplinarną, w tym performance, eksponował na całym świecie. Stypendium zamierza przeznaczyć na organizację happeningu tanecznego, na terenie naszego miasta i z gorzowskimi tancerzami.

5. Krzysztof Swaryczewski (sztuki wizualne) - Aktywny na gorzowskim rynku sztuki od 1984 roku, uczestnik wielu plenerów i wystaw, do 2021 roku nauczyciel malarstwa w gorzowskim Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Za środki ze stypendium zamierza stworzyć cykl obrazów wieloformatowych.

6. Krzysztof Ostrowski (sztuki wizualne) - Jest wykonawcą wielu miejskich murali, wpisujących się w kampanię promocyjną miasta, Pracuje w Pracowni Grafiki Użytkowej Artoteka. Stypendium zamierza przeznaczyć na edukacja w zakresie nowych technik tworzenia murali i sztuki ulicy.

7. Agnieszka Szwengier (sztuki wizualne) – W Gorzowie stworzyła pracownię, w której prowadzi działalność twórczą, malując obrazy, a także pracuje przy projekcie książki – tomu wierszy swojego taty, do której przygotowuje ilustracje. Za środki ze stypendium zamierza, zainspirowana fotografiami W. Kućki, stworzyć serie obrazów o pracy kobiet w Stilonie w latach 60 i 70 tych.

8. Jakub Dobosiewicz (sztuki wizualne) - Zaprojektowana przez Jakuba okładka do serii podręczników do szkół artystycznych została wykorzystana przez wydawnictwo Ars Longa. Stypendium zamierza wykorzystać na naukę projektowania graficznego i zakup profesjonalnego sprzętu.

9. Aleksander Kaczuk-Jagielnik (muzyka) – Student wokalistyki, dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Dzięki stypendium będzie mógł uczestniczyć w konsultacjach wokalnych w celu przygotowania partii operowych przydatnych w pracy śpiewaka operowego.

10. Radosław Strzelecki (muzyka) – Student Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie, od 2019 r. solista w Instytucie Eurasia Festiwal w Nowym Jorku. Dzięki stypendium m.in. weźmie udział w programie dla młodych śpiewaków we Włoszech.

11. Grzegorz Tobis (muzyka) - Aranżer, kompozytor, od 2012 roku klarnecista orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, współpracuje z szeregiem polskich orkiestr symfonicznych, z którymi ma na koncie wiele nagrań płytowych. Zamierza zakupić profesjonalny sprzęt studyjny do nagrania kompozycji utworu muzycznego na klarnet.

12. Bogumiła Jędrzejczyk (teatr) - Aktorka Teatru im. J. Osterwy, związana z teatrem od 1999 r., obchodzi 30 lecie pracy twórczej. Na scenie gorzowskiego teatru wykreowała ponad 80 ról. Od lat pełni również role pedagoga w Studiu Teatralnym Dzieci i Młodzieży przy gorzowskim teatrze. Stypendium przeznaczy na realizację i reżyserię spektaklu w ramach jubileuszu 30 lecia pracy artystycznej.

13. Katarzyna Rosół (taniec) - Choreografka i instruktorka tańca, organizatorka licznych warsztatów tanecznych i festiwali oraz turniejów tańca. Specjalizuje się w tańcu współczesnym, tańcu hip-hop. Stypendium przeznaczy na podniesienie kompetencji zawodowych poprzez uczestniczenie w rocznym studium indywidualnego kształcenia.

Oprac. wg Wydział Kultury/ Wydział Promocji i Informacji
Foto Łukasz Kulczyński


25 marca 2022 07:46, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Pod Filarami" Jazz Klub

ul. Władysława Jagiełły 7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 87 80
branża: Kluby muzyczne <czytaj dalej>
Kancelaria Notarialna Notariusz Magdalena Rodzik

ul. Sikorskiego 8-9, 66-400 Gorzów Wlkp.
tel. 95 738 06 66; 696451756
branża: Notariusze <czytaj dalej>

Grozi im 12 lat więzienia
Mieli pistolet, grozili jego użyciem. Podejrzani zatrzymani i aresztowani. Policjanci zatrzymali ... <czytaj dalej>
A może do Tirany
Polskie Porty Lotnicze poinformowały o wynikach przewozowych lubuskiego lotniska Zielona ... <czytaj dalej>
Wyjątkowy Dzień Dziecka
Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzyszczynce zorganizował 4 czerwca Dzień Dziecka ... <czytaj dalej>
Problemy na Rondzie Santockim
Podjęliśmy interwencję w sprawie zgłaszanych przez gorzowian problemów przy wjeździe ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - cud1.jpg
admin ego:
Wakacje Polaków 2024
Wakacje 2024 - Polacy chcą podróżować na własnych zasadach. Od kilku ... <czytaj dalej>
admin ego:
Nokia i skradziony parasol
Dziś spaliśmy na dziko na obrzeżach Tampere. Specjalnie wybraliśmy to ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
EmbannyYQ:
buy cialis online india 153 reports 207 reports 249 reports 196 reports 190 reports 106 reports 153 reports 191 reports 192 reports 201 reports 211 re <czytaj dalej>
Anonim_8251:
bo wiesniak wyszedl z wioski i teraz ma sie za miastowego tylko słoma z butów wystaje <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Północ jest zapyziała województwa bo radni politycy i prezydent Gorzowa myślą tylko o sobie jako o pempku świata całkowicie ignorując mieszka <czytaj dalej>
Anonim_2811:
"Spektakularny" sukces. No cóż Zielonogórzanie sie cieszą... <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Gorzów Wielkopolski!
Akademia gorzowska! Nie Jakuba z paradyża
Uniwersytet Lubuski!! <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej