sobota 15 czerwca 2024     Jolanta, Wiola, Wit
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Zaplanuj dobrze tę noc - aktualizacja
eGorzowska - 10874_pnLYtxxtnWj9MYle3CK.jpgPrzed nami kolejny weekend pełen wrażeń. A tych dostarczą wydarzenia Dobry Wieczór Gorzów oraz Nocnego Szlaku Kulturalnego.

W ramach Dobry wieczór Gorzów miasto zaplanowało:

SOBOTA/ 12 czerwca:
10.00 Muzeum Lubuskie/ piknik naukowy
20.00 Stary Rynek/ koncert zespołu KROKE
21.00 Amfiteatr/ ZAMILSKA koncert

NIEDZIELA/ 13 czerwca
16.00 Stary Rynek - Tanga argentyńskie Astora Piazzoli
17.00 Stary Rynek/ TEA TIME BOOGIE
20.30 Amfiteatr - KRÓL koncert

Co bęzie się działo w ramach NSK? Wśród niemal 40 propozycji są warsztaty poetycko-plastyczne dla dzieci, jest spotkanie z artystą Jerzym Gąsiorkiem, otwarcie wystawy fotograficznej, koncerty czy wykład o historii miasta. To w różnych miejscach Gorzowa. Pierwsze wydarzenie już o 15.00. Szczegóły poniżej.

1.
15:00-20:00 Wełniany Rynek, ul. Hawelańska
Biuro Turystyki Stacjonarnej VOYAGE VOYAGE. Podróżowanie zagraniczne stało się utrudnione i niebezpieczne, a przecież chcemy zwiedzać świat. Biuro oferuje bezpieczne, ekologiczne podróże po najczęściej odwiedzanych zakątkach świata. W 5 minut można będzie znaleźć się w pięciu odległych miejscach. Ilustracje egzotycznych pejzaży będą miały lukę, którą można będzie wypełnić swoją osobą wpasowując się w otoczenie. Nasze gorzowskie, zagraniczne ;) podróże zostaną sfotografowane i wydrukowane. Zapraszają Ewa Kozubal i Ewa Bone.

2.
16:00-24:00 Nisza 14/14, przyszła Restauracja Rattan, Bulwar Wschodni

NA FALI. Wystawa obrazów o tematyce pejzażowej inspirowana pięknem okolicznych jezior. Ekspozycja ma charakter loftu przypominającego portowy magazyn.
Zaprasza autorka - Agata Kaczuk-Jagielnik.

3.
17:00 Witryny dawnego sklepu Troll, obok Studni Czarownic
ZDANIA NAPOWIETRZNE Ryszarda Grzyba. Malarz, poeta, projektant graficzny. W ramach projektu kolekcjonuje krótkie sentencje poetyckie, „absurdalne - jak mówi – haiku” i umieszcza je w kontekście zupełnie obcym poetyckim eksperymentom - na billboardach, pocztówkach, ołówkach, kubkach, zmienia je w neony, tabliczki informacyjne. Poprzez zawłaszczenie przestrzeni przeznaczonej dla innego rodzaju komunikatów, artysta wzmacnia siłę ich przekazu, wywołując swego rodzaju suspens. Organizator: Miejski Ośrodek Sztuki.

4.
17:00-18:30 Kawiarnia Letnia, ul. Bolesława Chrobrego 2a
KONCERT ŻYCZEŃ. Wielu pamięta ten telewizyjny program. W kultowej kawiarni będziesz mógł w ten wyjątkowy sposób życzyć komuś sto lat, przesłać pozdrowienia czy wyznać miłość. W spotkaniu będzie nam towarzyszyć muzyka lat 80- i 90-tych śpiewana na żywo przez m.in. Katarzynę Mosek, Brożka, Beniamina&Niedżwiedzia, Michała Dominowskiego, Annę Sokolnicką…
Koncert poprowadzą Julia Adamczyk i Mariusz Lewandowski.

5.
17:00-21:00 Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9
Wystawa pokonkursowa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, prezentująca prace plastyczne inspirowane twórczością Marii Konopnickiej, patronki Szkoły.
Warsztaty literacko-plastyczne poprowadzą poetki, autorki książek dla dzieci Jolanta Karasińska i Beata Patrycja Klary.

6.
17:00-21:00 Skwer Zenona Bauera, ul. Wawrzyniaka / ul. Przemysłowa

PRZYSTANEK MAŁA UKRAINA. Wyjątkowy koncert będący obrazem kultury adoptującej się na emigracji. Wystąpią sekcje trzech grup wiekowych zespołu CZERWONA KALINA złożonego z członków lokalnej społeczności ukraińskiej.
20:30-21:00 - Inscenizacja oparta na tradycji puszczania wianków na wodzie.
Zaprasza Lubuskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego „ROZWÓJ”.

7.
17:00-22:00 Skwer nad Kłodawką koło siedziby Hufca przy ul. Wyszyńskiego 3 oraz siedziba Hufca

NA HARCERSKIEJ ŁĄCZCE. Będą atrakcje przyjazne dla dzieci i tych starszych także! Zabrzmią prawdziwe śpiewy przy ognisku, harcerskie, turystyczne i inne znane hity. Będzie także czekać Kawiarenka “Pod chmurką” oraz ognisko z kiełbaskami. Dla chętnych lekcja pieczenia podpłomyków! Po głównych atrakcjach zadbamy o pamiątkowe selfie na ściance - niespodziance. Odnajdźcie siebie lub bliskich na fot. w starych kronikach. Zaprasza Hufiec Gorzów Wlkp. ZHP.

8.
17:00-22:00 Teren pod filarami Mostu Lubuskiego, ul. Wał Okrężny
#FILARY SZTUKI - MUZYKA MIASTA. Kultura hip hop w pigułce. Streetart, muzyka na żywo, filmy i amerykańskie auta. Zapraszają: dj. Nambear, American Cars #66400 i pracownia ARTOTEKA.

9.
17:00-2:00 Mała Galeria GTF - MCK, ul. Chrobrego 4
66. DOROCZNA WYSTAWA FOTOGRAFII GTF. Ekspozycja zawiera prace nagrodzone i wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy organizowanej od 1954 roku, tj. od momentu powstania Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Do wystawy wydany został katalog ze wszystkimi pracami.

10.
17:30-20:00 Wycieczka historyczna, start przy ul. Dworcowej 1, pod Dworcem PKP

WYSPA PRZEMYSŁU, WYSPA WOLNOŚCI - niezwykła historia gorzowskiego ZAWARCIA. Omówimy między innymi historię ciągnika Mazur, który dojechał aż do Brazylii, tragedię w kinie „Capitol”, w 1950 roku i jej związek z A. Walentynowicz i A. Gwiazdą, znaczenie żeglugi, obiektów fabrycznych i robotniczej dzielnicy mieszkaniowej sprzed 100 lat. W miejscu wydarzeń wspomnimy brutalnie stłumiony strajk. Zgłoszenia na adres e-mail jaroslaw.palicki@ipn.gov.pl.
Zaprasza Instytut Pamięci Narodowej - oddział Szczecin, delegatura Gorzów Wlkp.

11.
18:00-19:00 Park Róż, ogródek Cafe CośTam, ul. Wybickiego 7
PORTRET KOBIETY - PRZESŁANIE. Marek Zalewski z zespołem zaprezentuje piosenki z repertuaru Ireny Santor, Karin Stanek, Kaliny Jędrusik, Kory. Piosenki o niezwykłym klimacie, nostalgiczne i pełne uczucia. W rolę śpiewającej kobiety wcieli się Justyna Jeleń, a towarzyszyć jej będą: Marek Zalewski -piano, Arkadiusz Malinowski - bas, Mariusz Lipiński - perkusja.

12.
18:00-20:00 Skwer z fontanną przy dawnej siedzibie Banku Pekao S.A., ul. Jagiełły

GDZIE BYŁ PLAC ŁAZIENKOWSKI W GORZOWIE? Robert Piotrowski w formie slajdowiska zaprezentuje nieznane fragmenty miasta. Wiążą się z nimi pasjonujące historie. Plac Łazienkowski - obecnie skwer z fontanną ma także intrygujące otoczenie. Zaprasza Stowarzyszenie Sztuka Miasta.

13.
18:00-21:00 Lokal Bazylia i Groszek, CH Nova Park, ul. Przemysłowa 2
SZTUKA UŻYTKOWA W WERSJI ECO. Własnoręcznie stwórz unikalną ozdobę do swojego domu.
18:00-19:00 - Warsztaty z techniki malowania osłonek betonowych.
19:00-20:00 - Warsztaty wykonywania ozdobnych świec z wosku sojowego.
20:00-20:30 - Dyskusja na temat sztuki użytkowej w duchu eko i zero waste.
Warsztaty poprowadzi Patrycja Błaszczyk, zapisy na adres: fundacjaroslinnejintegracji@gmail.com
Między warsztatami proponujemy degustację roślinnych słodkości.
Zaprasza Fundacja Roślinnej Integracji.

14.
18:00-22:00 ŁUBU DUBU, ul. Łokietka 32
18:00-19:00 - PUNCTUM - to zdjęcie działa na mnie. To powstający cykl fotografii. Subiektywnie wybrany, poprzez mój czas, moje miejsce, moje doświadczenie, eksponowany na stałe w Łubu Dubu. Pomysłodawca: Tomasz Hołyński.
19:00-20:00 - MAGIA ŚWIATŁA - Wystawa Grupy Fotograficznej Azyl-Art prezentująca różnorodne podejście do roli światła w konstruowaniu obrazu. Autorzy stosują rozmaite techniki i stylistyki.
20:00-21:00 - WSZYSTKIE UCIECZKI ZYGFRYDA - Nieopowiedziane Ziemie Zachodnie. Spotkanie autorskie z Włodzimierzem Nowakiem, autorem m.in. takich pozycji jak: „Obwód głowy” czy też „Niemiec”. Pozycji szczególnych dla mieszkańców Ziemi Odzyskanej. Ziemi dla jednych straconej, a dla innych nowej i jeszcze nie odkrytej. Organizator: Stowarzyszenie Szeroki Kąt Widzenia.

15.
18:00-22:00 Miejski Ośrodek Sztuki, ul. Pomorska 73

18:00-21:00 - NIE MA CENNIEJSZYCH RZECZY NAD ZEPSUTE. Warsztaty Barbary Gryki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Artystka pochodzi ze wsi Końskowola. Studiowała na ASP w Warszawie. W 2019 roku uzyskała dyplom w Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki. W swojej praktyce zajmuje się działaniami performatywnymi.
19:00-22:00 - JEŚLI NIE WIESZ JAK TO POWSTALO, TO NA PEWNO BYLI KOSMICI.
Szymon Szewczyk - autorskie oprowadzanie po wystawie. Artysta audiowizualny, scenograf, projektant, autor muzyki teatralnej i eksperymentalnej. Interesują go relacje człowieka z jego materialnym i kulturowym otoczeniem oraz poszukiwanie nieoczywistych powiązań między z pozoru odległymi zjawiskami, teorie spiskowe, kreatywna prowizorka, tymczasowość, tanie materiały, DIY, nadmiar informacji, podejrzane naukowe teksty, głupie żarty, śmiertelna powaga, śmieci, imitacje, zakłócenia, błędy, zmyślone rytuały, oswojona egzotyka, wątpliwość w uporządkowaną wiedzę o świecie.

20:30-21:20 Koncert ŁUKASZA DZIEDZICA - artysty audiowizualnego, kuratora, producenta wystaw, od niedawna malarza. Na koncie ma szereg wydawnictw dla labeli takich jak Mik Musik czy BDTA. Jego najbardziej rozpoznawalny projekt muzyczny czerpiący z estetyki techno to John Lake, a razem z Wojtkiem Kucharczykiem tworzy duet Iron Noir. Koncertował m.in. na festiwalach Unsound w Krakowie, Tauron Nowa Muzyka i Ars Cameralis w Katowicach, Supermarket Art Fair w Sztokholmie, Art Meetings w Kijowie, L’Tronica Festival w Łodzi.

16.
18:00-22:00 Terminal08, ul. Grobla 15
PIOTR BOSACKI - WIERSZE DWUSTRONNE, kuratorka JAGNA DOMŻALSKA.
Autor jest artystą wizualnym związanym z poznańską grupą Penerstwo. Członek Grupy KOT, kompozytor i twórca filmów animowanych i obiektów. Piotr Bosacki działa na pograniczu wielu dyscyplin - muzyki, sztuki, animacji i literatury. Kuratorka wystawy: Jagna Domżalska, pracuje w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

17.
18:00-23:00 Bar u Bartosza, ul. Łokietka 35
BESTIARIUM GĄSIORA. Autor dzieli się z nami swoim przedstawieniem zwierząt prawdziwych i fantastycznych. Ich symbolika jest wyraźna, aczkolwiek daje odbiorcy szerokie pole do własnych interpretacji. Artysta do swoich prac używa starego drewna, kamienia, porzuconych przedmiotów użytku codziennego.
20:00 - Spotkanie z Jerzym Gąsiorkiem.

18.
18:00-23:00 Stowarzyszenie BAZA, ul. Śląska 58

SZLAK BY TU TRAFIŁ + PCHLI TARG.
17:30 - Rozstawienie targowych stoisk.
18:00 - Rozpalenie grilla, serwowanie pieczonych warzyw i przysmaków także z własnych produktów.
18:00-21:00 - Warsztaty sitodruku (na własnej koszulce, torbie itp.).
18:00-23:00 - Na mobilnym soundsystemie, zagrają zaproszeni DJ’e i muzycy.
Wieczór zakończy wspólne muzykowanie przy ognisku. Dzieciaki, zwierzaki i rowery i instrumenty mile widziane.

19.
18:00-24:00 Plac Nieznanego Żołnierza („Kwadrat”), ul. Chrobrego

STACJA MOTOCYKLOWA BOANERGES. Prezentacja motocykli, filmów dokumentalnych, promowanie etosu, trzeźwości i pasji do jednośladów. Zaprasza Chrześcijański Klub Motocyklowy BOANERGES.

20.
18:00-1:00 WARTOWNIA, ul. Wał Okrężny
MAGIA DRUKU 3D z HAPPY PRINT vol. 2.
Przedstawimy krótką historię druku 3D, technologii FDM, DLP, SLS, SLA, jej zastosowanie w praktyce. Pokażemy wykorzystywane materiały jak metal, szkło, czekolada, a nawet lód, materiały recyklingowe, biopolimery z drobinkami drzewnymi, biodegradowalność skrobi. Zademonstrujemy sam proces i postprocessing obiektów. Organizator: HAPPY PRINT.

21.
18:00-4:00 Klub MagnetOffOn (Łaźnia Miejska), ul. Jagiełły 11
SZYMON SZYMANKIEWICZ - WYSTAWA PLAKATÓW. Autor jest jednym z najlepszych plakacistów młodego pokolenia. Charakteryzuje go minimalistyczny styl, operuje powszechnie znanymi symbolami i ich przetworzeniami. Korzysta z podstawowych kolorów, rzadko używa słów, co sprawia, że prace są równie czytelne na forum ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Podejmuje przede wszystkim tematy społeczne i polityczne.
22:20-23:20 - CÓRY SŁOŃCA - Hanka Łubieńska i Marta Wołczecka. Choć ich drogi splatały się niejednokrotnie w rodzinnym Gorzowie, poznały się dopiero w Poznaniu. Utworzyły projekt będący duetem muzyczno-performatywnym. Ich kompozycje to śmiała podróż przez emocje na bazie tekstów Beaty Pawlikowskiej Jasnorzewskiej i muzyki eksperymentalnej.
23:30-4:00 - WOLNA CHATA - czyli Acer i Soł Najs. Gorzowski kolektyw Dj’ski zaprezentuje swoją selekcję muzyki house dla koneserów i amatorów gatunku. Zaprasza Fundacja i Klub MagnetOffOn.

22.
18:30-22:00 Lokal należący do KRUS, ul. Ogrodowa 6A
KOLEKCJA MALARSTWA ALINY ELWIRY TARKOWSKIEJ. Wystawa najnowszej twórczości artystycznej mieszkanki Gorzowa. Tematyka obrazów jest bardzo różnorodna: postacie, martwa natura, kwiaty, pejzaże, elementy architektury, abstrakcje. Technika obrazów także bardzo zróżnicowana.
Malarka najwyraźniej bawi się sztuką. Miesza style, techniki i tematykę.
Na wernisaż i wystawę zaprasza autorka prac- Alina Elwira Tarkowska.

23.
19:00-22:00 Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, ul. Łokietka 20a

ZAJRZYJ W SIEBIE. Wystawy: plastyczna „Świat wyobraźni” autorstwa młodych twórców z MDK, inspirowana freskiem Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej oraz fotograficzna „Projekcje - nic nie jest tym, czym powinno być. Zajrzyj w siebie i sam nadaj znaczenie temu co widzisz” Moniki Kleist.

24.
19:00-23:00 Lokal po księgarni przy ul. Hawelańskiej
CIĘŻKI na NSK-a
19: 00 MONIKA ŁUCZAK wernisaż wystawy pracy dyplomowej ,, Złoty Wiek". Gorzowianki, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera,
20.00 Off Fashion Street - Natalia Ślizowska spotkanie prowadzi Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk
22.00 Koncert na wiolonczelę, skrzypce i głos. Wystąpi Kwartet Filharmonii Gorzowskiej oraz Anna Łaniewska.

25.
19:30-21:30 Biały Kościół, Plac Staromiejski 1
KLASZTORNE KINO
19:30-20:00 - Koncert muzyki klasztornej.
20:00-21:15 - Seans filmu pod tytułem „Jak pokonać szatana” w reżyserii Michała Kondrata.
Na spotkanie zaprasza zespół muzyczno-ewangelizacyjny NOWONARODZENI.

26.
19:30-22:00 Plac Sztuk przed Filharmonią Gorzowską, ul. Dziewięciu Muz 10
21:00, 21:30 oraz 22:00 RYTM ULICY - nawiązuje do widowiska wystawionego w Filharmonii podczas VI Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara w 2018 roku. Czterech muzyków w różnych odsłonach prezentować będą kolejne oblicza rytmu. Drzemiąca w rytmie energia, przebogate i bardzo zaskakujące instrumentarium oraz różnorodność wykonywanych utworów zadowolą wszystkich spragnionych mocnych, nie tylko muzycznych wrażeń. Na dynamiczne i niezapomniane dzięki połączeniu koncertu z performance’m widowisko zaprasza Filharmonia Gorzowska.

27.
19:30-21:00 Sala Muzyczna - Zespół Willowo-Ogrodowy Muzeum Lubuskiego, ul. Warszawska 35
FRANCESCO BOKGLIERO evening. Koncert monograficzny:, Daria Stachowicz - sopran, Teresa Swianiewicz - sopran, Marta Perhach - sopran, Diana Gorelikova - sopran, Aleksander Kaczuk-Jagielnik – baryton, Mariusz Monczak - skrzypce, Wincenty Krawczyk – altówka, Francesco BoKgliero -kompozytor, fortepian.

28.
20:00-20:50 Punkt Widokowy przy Schodach Donikąd w Parku Siemiradzkiego
DROBNE NIEPOKOJE. Koncert nowego zespołu legendarnej gorzowskiej sceny, która wydała na świat Weś To Zgaś, Kawałek Kulki, Żółte Kalendarze, Orzeł i Reszka czy UL/KR i inne. Po rożnych, burzliwych perypetiach Wojciech Brożek i Magda Turłaj wracają na scenę jako duet z nowym przebojowo-nostalgicznym materiałem.

29.
20:00-22:00 Klub SORPRESA, ul. Składowa 11
SALSA KUBAŃSKA. Promocja kultury kubańskiej, a w szczególności muzyki i tańca. Zaprezentowanie salsy jako tańca solowego, w parach, jak również w formie ruedy de casino. Zaprasza Grupa Taneczna „Sorpresa”.

30.
20:00-1:00 SEJF, skwer i foyer Łaźni Miejskiej, ul. Jagiełły 11

22:00-23:00 - NAKAMIĆ KAMIEŃ. Muzyczne słuchowisko w wykonaniu Julii Adamczyk, Macieja Parady i Mateusza Rosińskiego, na podstawie wybranych tekstów z książki Bronki Nowickiej.
23:00-00:00 - Koncert DAWIDA GĄSIORKA. Artysta wizualny i muzyk, zajmujący się różnymi technikami związanymi z filmem analogowym i fotografią, konstruując swoje obrazy tak, aby były integralne z warstwą dźwiękową.
Wystawa prac fot. JANUSZA DONATOWICZA. Zaprasza Fundacja Wspierania Kultury DYM OFICYNA.

31.
20:30-21:00 Studnia Czarownic, ul. Hawelańska
BURNING HEARTS - pokaz ognia w wykonaniu grupy kuglarskiej.

32.
20:30-21:30 Stary Rynek - scena plenerowa „Dobry Wieczór Gorzów”

KROKE - koncert krakowskiego zespołu z gatunku etno world music. Porusza się w stylistyce muzyki klezmerskiej, bałkańskiej i orientalnej, a także jazzu tworząc swój własny, charakterystyczny styl.
Zaprasza Jazz Club POD FILARAMI.

33.
21:00-22:00 Amfiteatr MCK, Park Siemiradzkiego
ZAMILSKA - Jej twórczość nawiązuje do brudnych i nieprzyjaznych brzmień muzyki industrialnej i etnicznej. Muzyka była wykorzystywana m.in. na pokazie Diora. Drugi album, będący ścieżką dźwiękową do gry Ruiner, otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w oraz nagrodę Digital Dragons 2018 za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Twórczość Zamilskiej rekomendował m.in. Iggy Pop oraz Nine Inch Nails. Wyprodukowany przez nią utwór Pauliny Przybysz „Dzielne kobiety” wszedł w skład wyróżnionej Fryderykiem 2017 płyty „Chodź tu”. Remiksowała m.in. Ritę Pax, The Dumplings, Natalię Fiedorczuk, Quebonafide czy Marię Peszek.
„New Ancient 2” - wystawa obrazów Łukasza Kłodzińskiego inspirowanych sztuką starożytnej Grecji zestawioną ze współczesnymi technikami, wykorzystującymi aerograf, szablony, aerozole. Organizator: Miejskie Centrum Kultury.

34.
20:30-22:00 ul. Teatralna 9, Ogród przy Teatrze im. J. Osterwy
DUETY PRZY FONTANNIE. Wystąpią aktorzy Teatru wraz z zespołem muzycznym. Śpiewając w duetach zaprezentują wspaniałe polskie utwory. Usłyszymy m.in. „Godzina miłowania”, „Będziesz moja Panią”, „Nigdy więcej”. Scenerią koncertu będzie nasz przepiękny odnowiony ogród i multimedialna fontanna, na której wyświetlimy filmy o teatrze i Gorzowie. Na wyjątkowy wieczór zaprasza Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru.

35.
21:00-23:00 Plac Grunwaldzki
ZAKĄTEK ŁAGODNEGO BRZMIENIA vol 2 - Drugi koncert „wahadłowy”, trzech zespołów na trzech scenach. Wystąpią: 5 Pora Roku, Jarosław Pikuła z zespołem, Machina Poetycka Karoliny Miłkowskiej – Prorok . W programie utwory z repertuaru J. Brela, G. Brassensa, L. Cohena, M. Grechuty, B. Okudżawy, grupy Czerwony Tulipan. Zaprasza pomysłodawca- Cezary Żołyński.

36.
22:00-23:30 Trawnik przy Miejskim Ośrodku Sztuki, ul. Pomorska 73

AMERYKAŃSKI FILM REKLAMOWY NOCĄ. Plenerowy seans najlepszych amerykańskich reklam edycja 2020 z kolekcji MoMA w Nowym Jorku. Zaprasza DKF Megaron (w razie deszczu pokaz odbędzie się na sali).

37.
22:00-3:00 Punkt Widokowy przy Schodach Donikąd w Parku Siemiradzkiego
MULTIMEDIALNY PARK - to instalacja oparta na światłach oraz animacjach komputerowych wpisujących się w otaczającą punkt widokowy zieleń oraz architekturę miejsca. Dodatkowo pozwoli ona na wejście w interakcję przez odwiedzających ją gości. Projekcje wzbogacone będą muzyką prezentowana przez dj’ów Stowarzyszenia Pozytyvka.

38.
22:00-4:00 CKN Centrala, ul. Spichrzowa 1
SubKulturNachtSzlag - w programie:
VJ Pathfinder - Performance audiowizualny - video mapping,
SEAE DEEPER - Pokaz kostiumów scenicznych i scenografii Żanety Karg.
MEZONY I PŁOMIENIE - Premiera filmu Konrada Klisowskiego.
Akwarele ANNY BUKARTYK.
Kolaże AGNIESZKI DOBRZYŃSKIEJ.

Dodatkowa atrakcja:
BIKE CAFE - jedyna w Lubuskim Mobilna Kawiarnia Rowerowa. Wzmocni percepcję i postawi na nogi w trakcie pokonywania Szlaku (Stary Rynek i okolice).

Organizatorzy poszczególnych wydarzeń są w pełni autonomicznymi podmiotami. Odpowiadają za stronę artystyczną i organizacyjną oraz za przestrzeganie odpowiednich do działań obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych.

MCK


31 maja 2021 14:43, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Super sprawa. Jest z czego wybierac a i tak sie wszystkiego nie zobaczy.
Zabrakło prezentacja w dream burger.
Anonim_5383, 31.05.2021, 22:32, 5.172.236.75 ##

Mam 75 lat i chciałabym być na wielu wystawach,koncertach,bo propozycje fantastyczne!Na pewno będę przed filharmonią,bo bębny kocham,jak starczy sił to powędruję,gdzie serce poniesie.Do zobaczenia,oby pogoda dopisała.
Anonim_9959, 01.06.2021, 21:56, 188.47.101.181 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Gudzowski Czesław Gudzowska-Kolczyńska Magdalena Kancelaria Adwokacka

ul. Mieszka I 39, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 87 04
branża: Adwokaci <czytaj dalej>
Marcinkiewicz Tatiana Usługi Finansowe

ul. Korcza 9 lok. 5, Gorzów Wlkp.
tel. 513 137 254
branża: Finansowanie, kredyty <czytaj dalej>
"Mice Group" Sp. z o.o.

ul. Spichrzowa 4 /2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 30 40
branża: Hotele <czytaj dalej>

Czy wiemy o sobie wszystko
W nowym filmowym tygodniu Kino Konesera zaprasza na film "Do ... <czytaj dalej>
Męczące Helsinki
Helsinki nas zmęczyły. Po kompaktowym Tallinie fińska stolica wydała nam ... <czytaj dalej>
Grozi im 12 lat więzienia
Mieli pistolet, grozili jego użyciem. Podejrzani zatrzymani i aresztowani. Policjanci zatrzymali ... <czytaj dalej>
Zmiana nazwy miasta
Drodzy Mieszkańcy - właśnie garstka ludzi decyduje o Was, bez ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_2503.jpg
admin ego:
W pierwszym Muzeum Muminków
Specjalnie tak wycelowaliśmy pobyt w Tampere, by wypadł dokładnie w ... <czytaj dalej>
admin ego:
W roli głównej wiolonczele
Na zakończenie sezonu kameralnego w Filharmonii Gorzowskiej, koncert o tytule ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4375:
Aha! Świetny portret "Pana od kamery TV"! <czytaj dalej>
Anonim_4375:
Chyba Ją nam zabiorą gdzieś w Świat daleki - te kreacje są niesamowite. Mogłyby uświetnić jakiś
spektakularny, ponadczasowy spektakl tea <czytaj dalej>
Katarzyna Winkiewicz-Więcław :
Panie Marku, dziękujemy za piękne słowa :) <czytaj dalej>
Andrzej Trzaskowski:
Natalia Ślizowska. Powróciła w nasze strony, objęła prestiżowy (po nieudacznych politykach) lokal w centrum miasta i się zaczęło. I trwa. Nie <czytaj dalej>
Anonim_4375:
Bardzo dobre fotografie - pokazują tę niezwykłą ale jakże ważną dla współgrania uważność, zwracanie się do partnerów by dobrze, idealnie <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej