
Publikujemy odpowiedź, jakiej rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gorzowie
Wiesław Ciepiela udzielił na wysłane tydzień temu pytania w sprawie budowy schodów z ul. Wróblewskiego do Na Skarpie w ramach inwestycji Budżetu Obywatelskiego.
(O sprawie pisaliśmy tu:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,interwencja,9824,)
Dziękujemy za Pani interwencję w sprawie przebudowy schodów łączących ul. Wróblewskiego z ul. Na Skarpie. Sposób przebudowy wzbudza wśród mieszkańców wiele emocji. Szczególnie kontrowersyjny jest rodzaj zastosowanego materiału do budowy jednego z elementów ścieżki.
W związku z tym, Prezydent miasta zadecydował o wstrzymaniu prac przy tej przebudowie oraz polecił znalezienie rozwiązania, które pozwoli na połączenie oczekiwań mieszkańców z możliwościami technicznymi, koniecznymi do realizacji tej inwestycji.
Prezydent polecił wydziałowi gospodarki komunalnej i transportu publicznego, który nadzoruje inwestycję, zasięgnięcie opinii niezależnych ekspertów. Ocenią oni, czy możliwe jest zastosowanie innej technologii przy tej przebudowie. Muszą przy tym uwzględnić sprawę bezpieczeństwa mieszkańców, w przyszłości korzystających z tego miejsca oraz trwałość inwestycji, w obliczu pojawiających się coraz częściej zjawisk atmosferycznych, jak ponadnormatywne ulewy. Jesteśmy przekonani, że uda się znaleźć rozwiązanie uwzględniające wszystkie te aspekty.
Konsultacje w tej sprawie jeszcze trwają, dlatego z odpowiedzią na Pani pytania urząd miasta czekał do momentu ostatecznego rozstrzygnięcia. Ale rozumiemy, że zainteresowani sprawą niecierpliwie czekają na odpowiedź, dlatego przekazujemy informację znaną na chwilę obecną.
Sytuacja ta uczy nas tego, że projekty obywatelskie wymagają poprawy procesu komunikacji pomiędzy wnioskodawcami projektów do budżetu obywatelskiego, projektantami inwestycji oraz wykonawcami. Dlatego - od tego momentu - urząd miasta wprowadzi powszechną praktykę stałego komunikowania się i wymiany informacji pomiędzy partnerami projektów, po to by realizacja takich inwestycji mogła pogodzić oczekiwania z realnymi warunkami, jakie może zastać wykonawca inwestycji.
Wiesław Ciepiela
Komentarz
Cieszy mnie, że moje nadzieje nie okazały się płonne i udało się wstrzymać inwestycję. Teraz tylko chciałabym oczekiwać na takie działania i ich argumentację, które pozwolą nadal wierzyć, że to zielone miejsce nie zostanie zdegradowane, ale przywrócone do życia. Że inwestor spotka się z mieszkańcami i tu na miejscu zdecyduje, co można, co trzeba, co warto, a czego bezwzględnie nie należy robić. Rozumiem również, że doczekamy się szczegółowych odpowiedzi na wysłane do urzędu miasta pytania.
Hanna Kaup
Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Joanną Pisarewicz.
W projekt budżetu Samorządu ...
<czytaj dalej>Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ...
<czytaj dalej>Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ...
<czytaj dalej>Nie zawłaszczać mitu założycielskiego Lubuskiego
- Nie wierzę w tę inicjatywę – mówi o spotkaniu dotyczącym Nowej Umowy Paradyskiej marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.
W poniedziałek, ...
<czytaj dalej>