sobota 15 czerwca 2024     Jolanta, Wiola, Wit
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
W nowy rok czystym i niewinnym
Stacja końcowa „2023” coraz bliżej. Nasz życiowy pociąg bez zatrzymania pomknie w nieznany rok 2024. Jaki był ten, który właśnie odchodzi? Jaki będzie ten kolejny? Stary, na pewno – jak samo życie – był i dobry, i zły. Każdy sam go podsumuje i pożegna albo z łezką żalu, albo z ulgą i nadzieją, że nowy będzie lepszy.

Dla mnie to był rok kolejnych pięknych doświadczeń oraz przyglądania się – tak, bardziej przyglądania niż komentowania – otaczającej rzeczywistości. To był rok ćwiczenia silnej woli, by nie wdawać się w polityczne komentarze, które i tak przeradzają się w polsko-polskie awantury. To był rok zadziwień, że nasze lubuskie media publiczne obsadzono w dużym stopniu aparatczykami gotowymi do czarnej roboty. To był rok smutny, bo Polska i Polacy – nie czekając na wroga – sami sobie wypowiedzieli wojnę. I na nic zdały się konferencje na temat hejtu. Ten ma się doskonale i obawiam się, że jest w rozkwicie. Dlatego, podsumowując mijający rok, oświadczam, że dopóki portal www.egorzowska.pl będzie przeze mnie zarządzany, każdy wpis o charakterze obraźliwym, każdy wpis nie na temat, a już szczególnie noszący znamiona zaczepki, nienawiści do jednej czy drugiej opcji politycznej lub kogokolwiek, będzie kasowany. Jeśli komuś na tym bardzo zależy, niech znajdzie sobie inne medium lub założy własne i tam wylewa żółć, która go trawi.

Znacznie lepiej i zdrowiej jest czerpać z życia to, co dobre. Zło i tak ma się znakomicie, więc nie ma sensu dodawać mu sił. Człowiek jest na świecie ledwie chwilę, a potrafi rzucać się do gardła politycznemu oponentowi, jakby wierzył, że tylko ugrupowanie PiS albo tylko PO jest ideałem. Nie. Nie jest. Nie było i nie będzie. Bo każdą opcję polityczną tworzą ludzie, a ci są ułomni i słabi. Teraz jedni i drudzy wyszukują na siebie haki, publikując w mediach społeczościowych ordynarne i poniżej granic przyzwoitości posty czy memy.

W takiej sytuacji lepiej iść na spacer, nawet jak deszcz pada, bo po nim wystarczy się wysuszyć. Po tym, co rozliczni wypisują i udostępniają choćby na Facebooku, ciężko będzie się kiedykolwiek oczyścić. To zostanie z nimi jak łata na tylnej części spodni.

Życzę więc – choć z coraz mniejszą nadzieją, że tak się stanie – byśmy w nowym roku pomyśleli o sobie. Nie o politykach. O swoim zdrowiu. O tym, co nas cieszy i daje siły, by przeżyć kolejny dzień. Byśmy zamienili internetowe memy na realne uśmiechy. Byśmy zamiast komentarzy, czytali książki. Świat wrze. Ludzie – właśnie przez politykę – tracą życie, więc korzystajmy z wolności, póki ją mamy.

A na nowy rok dedykuję wszystkim słowa Olgi Tokarczuk:
„Gdyby tak można odmłodzić człowieka, jak drzewo. Ściąć z niego złe wspomnienia, zeskrobać cały ból, wszelkie rozczarowania, jak martwą tkankę; poobcinać błędy, głupie decyzje, pomyłki, prześwietlić myśli. I żeby to można było robić po każdej zimie, żeby się w nowy rok wchodziło czystym i niewinnym…”

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca
foto FB


30 grudnia 2023 17:21, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Nikt nie chwali ani nigdy nie chwalił tu PiSu jego obłudy złodziejstwa i zakłamania

Jedynie ujawnianie prawdy że druga strona nie oznacza automatycznie dobra prawości demokracji i wolnych mediów

Bo jest zupełnie odwrotnie.
PiS było złe ale PO nie jest dobre ani trochę.

A cenzura zapatrzonych w Tuska i jego świtę lewaków zatyka uszy zamyka oczy i knebluje gębe za słowa prawdy.

Jesteśmy w unii europejskiej. Ale wstępowaliśmy do innej.
W trakcie jej trwania zmienili reguły gry zmienili prawo icl całkowicie je łamie dysponując większością lewicową.

Wymyślili i narzucili ja razie bezprawnie:
- zablokowanie wypłaty srodków z KPO (pożyczek do spłaty które i tak wspólnie spłacamy a nic nie dostaliśmy) tylko po to żeby zmienić władze w Polsce na bardziej przychylne unii (zgadzające się na wszystko)
- narzucanie Polsce odległości montowania wiatraków od domostw 100metrow. Bo za dotacje KPO które do Niemiec wracają lobby firm energetycznych stamtąd musi sobie zarobić
- ograniczanie praw i dalsze redukowanie rolnictwa w Polsce (zgoda na bezwarunkowy import Ukrainy do Polski wszystkiego bez wstępowania do UE i szengen, znakowanie krów i kur paszporty roślin, przymus instalowania wodopojów automatycznych krówkom za kilkadziesiąt tys, zakaz palenia trawy)
- zakaz palenia w piecach węglowych i drzewnianych. Przymuszają do instalacji pomp ciepła znowuż za środki KPO dotacje pożyczki.
- drastyczne podwyżki cen prądu limitami emisji CO2.
- zakaz samochodow spalinowych. Tylko elektryczne których bateria więcej powoduje szkodzenia środowisku albo wymiany milionów samochodów na całym świecie które będą musiały być zutylizowane tylko po to żeby przemysł motoryzacyjny następne miliony wyprodukował bezużyteczne (100km zima na ogrzewaniu przejadą) i z niszczeniem drastycznym środowiska.

- wojna Rosji z ukrainą gdzie dziennie wystrzeliwane są tysiące rakiet przez ponad rok ile to spowodowało zatrucia środowiska i powietrza?
- przymusowe maseczki covid których wyprodukowano miliardy sztuk jaki to spowodowało zatrucie środowiska
- przymusowe szczepienia i lokdowny
Ile zgonów nadmiarowych było bo ludzie odbijali się od szpitali albo mieli przesuwane operacje

- horendalne ceny nieruchomości wymogi odnośnie nowych mieszkań biurokratyczne i z energią (nakaz istnienia fotowoltaiki).

Nic to nie ma wspólnego z le środowiskiem
Banda bardzo wysoko opłacanych komisarzy wybieranych niedemokratyczne iljao Ursula von der layern zarabiająca miliony euro rocznie rządzi ta unią i prowadzi ją do rozpascia.
Włochy Francja tak sondaże pokazują że nikt już w tej unii nie chce być.

Wojna z Rosją potrwa jeszcze 5lat.
Unia się rozleci.
USA będą zajęte Chinami w indopacyfiku.

Niemcy nie podnieśli poziomu na zbrojenia
A Polska zamiast produkować amunicję i przestawić się na zbrojenia
Wybrała niedemokratyczne władze która
Od razu zaczęła rozdawać babciowe, 800+ od stycznia, podwyżki dla stażystów nauczycieli 33% i im vitro w pierwszej kolejności
Gdy nie ma kasy w budżecie, a Rosją może zaatakować po upadku Ukrainy w rok do 3 lat.
A ten już redukuje zamówione haubice czołgi i samoloty z Korei..Bo nie trzeba.
Anonim_7422, 31.12.2023, 16:59, 37.248.157.116 ##

Olga Tokarczuk to feministka odrzucająca kościół. Coraz więcej kobiet daje się nabrać na te modę i żyje w nieszesciu samotnie z kotem (bo nie będzie kura domową)
Anonim_7422, 31.12.2023, 17:02, 37.248.157.116 ##

Brawo, brawo, brawo!!! Anonim_7422, 31.12.2023, 16:59, 37.248.157.116 ## i Anonim_7422, 31.12.2023, 17:02, 37.248.157.116 ##
Świadomość geopolityczna, historyczna i społeczna to dzisiaj podstawa, a wiedza, to władza. To, że nie będziemy mówić jak jest i jak się rzeczy mają, to nie znaczy, że nie ma problemu. Jest ich aż nadto, a właśnie z tego powodu jak wyżej. Jak ktoś nie ma odwagi rozmawiać konstruktywnie i na argumenty, to lepiej niech milczy. Resztą zajmą się ci, co mają pojęcie na temat otaczającej nas rzeczywistości i maja odwagą działać dla dobra wspólnego.


Anonim_9897, 01.01.2024, 18:09, 31.60.42.226 ##

Gzybym Pani Redaktor pokazał teczkę z dokumentami to by Pani przestała pisać o politycznych hakach. Sama by się Pani rzuciła "do gradła politycznemu oponentowi"

Teraz jedni i drudzy wyszukują na siebie haki, publikując w mediach społeczościowych ordynarne i poniżej granic przyzwoitości posty czy memy.

Anonim_9733, 03.02.2024, 23:11, 146.70.85.39 ##

w poniedziałek wystawią rachunek za burdel w Iraku. Odciągną z odsetkami.
Anonim_9733, 04.02.2024, 00:21, 146.70.85.39 ##

Tusek przejął władze i robi swoje porządki. Czy po oczyszcza życie publiczne z szumowin? Nie. Dlatego że wprowadza swoje szumowiny. Pamiętamy nagrania Radka Sikorskiego i jak kradł kilometrówki.
Wprowadził do telewizji nazad orłowskiego który tam w 2 lata zarobił parę milionów.
Dyrektorem zrobił kogoś z tvnu i mamy tvpis przemienione w tvn2
A Sienkiewicz który kazał podpalić budkę przy ambasadzie rosyjskiej żeby zwalić na narodowców przeprosił w studio i żadnych zarzutów karnych nie ma i nadal jest posłem a nawet ministrem.


Wąsika i tego Kamińskiego skazali sędziowie wybrani przez Bronka a odwołani przez dudę po przywróceniu do orzekania orzekli..z zemsty. Żeby wsadzić 2 posłów do więzienia. Czy im się należało nie wiem.

Wiem że siłowo i nielegalnie przejęta telewizja która przynosiła takie przychody spadła drastycznie wartość oglądalność i wartość spółki.
Więc za straty finansowe już można pociągnąć do odpowiedzialności. Ale kto ma to zrobić jak teraz ci rządzą. I wymieniają prokuratorów na swoich.
Anonim_4618, 04.02.2024, 01:55, 37.248.158.24 ##

Zwykły fakt: Podrabiali dokumenty i podpisy. Za to zwyczajnie idzie się siedzieć.
Teraz Duda tuli ich do piersi, ale co by było gdyby kolesie dostali zlecenie na niego?...
Anonim_3617, 06.02.2024, 13:24, 161.69.66.25 ##

czarzasty przyszedł do tuska z listą nazwisk z lewicy i hołowni 2050 i mówi żeby mu je klepnął (pozatrudniał znajomków) tusk go z tą listą pogonił.
Anonim_9773, 07.02.2024, 01:44, 37.248.156.190 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Robdom" Rober Zawór

ul. Ogińskiego 6 D m. 6, Gorzów Wlkp.
tel. 693 749 998
branża: Elektroinstalatorstwo <czytaj dalej>
"Fabory Poland" Sp. z o.o.

ul. Kasprzaka 5, Gorzów Wlkp.
tel. 95 782 80 00
branża: Narzędzia <czytaj dalej>

Grozi im 12 lat więzienia
Mieli pistolet, grozili jego użyciem. Podejrzani zatrzymani i aresztowani. Policjanci zatrzymali ... <czytaj dalej>
A może do Tirany
Polskie Porty Lotnicze poinformowały o wynikach przewozowych lubuskiego lotniska Zielona ... <czytaj dalej>
Wyjątkowy Dzień Dziecka
Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzyszczynce zorganizował 4 czerwca Dzień Dziecka ... <czytaj dalej>
Problemy na Rondzie Santockim
Podjęliśmy interwencję w sprawie zgłaszanych przez gorzowian problemów przy wjeździe ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - ndianin.jpg
admin ego:
Wakacje Polaków 2024
Wakacje 2024 - Polacy chcą podróżować na własnych zasadach. Od kilku ... <czytaj dalej>
admin ego:
Nokia i skradziony parasol
Dziś spaliśmy na dziko na obrzeżach Tampere. Specjalnie wybraliśmy to ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
EmbannyYQ:
buy cialis online india 153 reports 207 reports 249 reports 196 reports 190 reports 106 reports 153 reports 191 reports 192 reports 201 reports 211 re <czytaj dalej>
Anonim_8251:
bo wiesniak wyszedl z wioski i teraz ma sie za miastowego tylko słoma z butów wystaje <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Północ jest zapyziała województwa bo radni politycy i prezydent Gorzowa myślą tylko o sobie jako o pempku świata całkowicie ignorując mieszka <czytaj dalej>
Anonim_2811:
"Spektakularny" sukces. No cóż Zielonogórzanie sie cieszą... <czytaj dalej>
Anonim_9416:
Gorzów Wielkopolski!
Akademia gorzowska! Nie Jakuba z paradyża
Uniwersytet Lubuski!! <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej