piątek 21 czerwca 2024     Alicja, Marta, Alojz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Odznaczeni za zasługi
eGorzowska - 10950_qVptZOAl6jvwYvtGMBNh.jpgZ okazji święta Gorzowa w czasie uroczystej sesji 2 lipca wręczono Odznaki Honorowe Miasta. W tym roku otrzymało je 14 osób. Były też wyróżnienia dla pracowników urzędu z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego oraz Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Uchwałą Rady Miasta odznakę honorową otrzymali:
Małgorzata Dobryniewska – lekarz, specjalista chorób płuc. Była jednym z twórców oddziału, dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jest członkiem Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia powołanej przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego.

Małgorzata Dwuraźna – pielęgniarka, specjalistka w zakresie medycyny ratunkowej. Od 1999 nieprzerwanie związana z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie. Obecnie pielęgniarka oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Rekomendowała wiele rozwiązań w zakresie bieżącego funkcjonowania szpitala. Ponadprzeciętnie zaangażowana w pracę na rzecz pacjentów.

Elżbieta Jeleńska – pracownik Działu Higieny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Wolontariusz w Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Koordynuje pracę zespołu Caritas, przygotowuje paczki żywnościowe czy współorganizuje wigilie dla ubogich. Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Stowarzyszenia Szlachetna Paczka.

Mirosław Pilimon
– lekarz, specjalista chorób wewnętrznych oraz specjalista kardiolog zaangażowany w pracę na rzecz Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Jeden z pierwszych lekarzy, który podjął pracę w tworzącym się wówczas Jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym w Gorzowie.

Stanisław Weryszko – lekarz, specjalista chorób wewnętrznych. Prowadził tzw. pacjenta zero, czyli pierwszego hospitalizowanego w gorzowskiej lecznicy z powodu COVID-19. Jego trud i zaangażowanie zdecydowanie wykraczają poza codzienne obowiązki.

Tomasz Więckowski – lekarz, specjalista medycyny ratunkowej. Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego gorzowskiego szpitala. Od początku zaangażowany w walkę z pandemią.

Bogna Ferensztajn – nauczyciel, zasłużona dla edukacji w Gorzowie. To dzięki jej pracy, pomysłom i kreatywności w II Liceum Ogólnokształcącym powstał alternatywny tzw. amerykański system nauczania. W latach 2012-2016 była Lubuskim Kuratorem Oświaty.

Hanna Mickiewicz-Kędziora – dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie. Zaangażowana w pozyskiwanie funduszy na poprawę bazy dydaktycznej szkoły. Za wkład w rozwój edukacji w naszym mieście uzyskała Nagrodę Prezydenta Miasta.

Teresa Teodziecka
– nauczyciel dyplomowany historii. Przez większą część działalności zawodowej związana z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie. Za zasługi na rzecz szkolnictwa otrzymała m.in. Nagrodę Prezydenta Miasta, Nagrodę II Stopnia Ministra Edukacji Narodowej oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

Joanna Magda Ginda
– aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy. Występuje w przedstawieniach dramatycznych, komediowych i muzycznych. Z pasją i zaangażowaniem promuje i upowszechniania wiedzę o gorzowskim teatrze.

Jadwiga Szymczak – od ok. 30 lat związana z bankowością. Z jej inicjatywy GBS Barlinek Oddział w Gorzowie wspierał akcje sportowe, charytatywne i okolicznościowe na terenie miasta, m.in.: Dni Gorzowa czy akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mariusz Biniewski – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie. Opracował i wdraża swoją koncepcję pracy opartą na innowacyjności, dydaktyce daltońskiej, tutoringu i edukacji włączającej. Przygotowuje zdolną młodzież do konkursów i olimpiad, w których jego podopieczni odnoszą sukcesy. Mentor i przewodnik uczniów gorzowskich szkół.

Ryszard Szot – pod jego kierownictwem 2. Oddział PKO Banku Polskiego w Gorzowie uzyskał wiele wyróżnień. Udziela się też w Lidze Obrony Kraju. Członek Klubu Strzeleckiego „Pretor”. Wielokrotny laureat prestiżowych zawodów strzeleckich. Propagator kultury fizycznej. Założyciel Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Maksymilian”. Przyjaciel i wolontariusz Hospicjum św. Kamila. Odznaczony Złotą Odznaką św. Kamila za zasługi na rzecz tej placówki.

Dariusz Paweł Włodkowski – związany z sektorem bankowym. Udziela się charytatywnie i społecznie. W formie wolontariatu prowadził szkolenia i konsultacje dla młodych gorzowskich przedsiębiorców i start-upów w Lubuskiej Fundacji Zachodnie Centrum Gospodarcze. Wspierał gorzowskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu kapitału i lokowaniu inwestycji na terenie miasta.

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego otrzymali trzej lekarze gorzowskiego szpitala:

dr hab. n. med. Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus – lekarz, kierownik Kliniki Hematologii adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim (Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu, później Collegium Medicum), Lubuski Konsultant w dziedzinie Hematologii. Angażuje się w utworzenie kierunku Pielęgniarstwo w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie. W 2019 r. uzyskała specjalizację z transplantologii klinicznej. 8 kwietnia 2021 otrzymała stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Roman Kołodziejczak – lekarz medycyny z drugim stopniem specjalizacji, endokrynolog, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób wewnętrznych, organizator konferencji naukowych dla lekarzy oraz szkoleń. Od 12 lat ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii, Gastroenterologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Grzegorz Rutkowski – lekarz neurolog. Od 11 lat kierownik Oddziału Neurologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Dwukrotnie odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju przez Ministra Obrony Narodowej, m.in. za zwalczenie sepsy w 61. Brygadzie Obrony Przeciwlotniczej w Skwierzynie w 2007 r.

Poza lekarzami odznaczono również Mirosławę Danutę Kędziorę i Łucjana Tadeusza Bryniarskiego.
Mirosława Kędziora – od początku stanu wojennego zaangażowana była w pomoc ludziom internowanym i uwięzionym. Współpracowała z Regionalnym Komitetem Wykonawczym NSZZ „Solidarność”. W domu utworzyła punkt kolportażu podziemnego wydawnictwa „Feniks”. Objęta inwigilacją przez Milicję Obywatelską i Służbę Bezpieczeństwa. Od 2015 r. prowadzi działania prodemokratyczne i edukacyjne, od wiosny 2018 r. w stowarzyszeniu „Obywatele GW 66-400”. Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych nadał jej odznakę honorową działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych.

Łucjan Tadeusz Bryniarski – w młodości piłkarz KKS „Kolejarz” Gorzów, z którym wywalczył tytuł mistrza juniorów województwa zielonogórskiego, a następnie piłkarz ZKS „Stilon” Gorzów. Poza piłką nożną grał w tenisa stołowego w KKS „Warta” i SKS „Admira” Gorzów. W latach 1962-2014 działacz tenisa stołowego, w tym Prezes Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Gorzowie. Sędzia sportowy. W 1990 roku współzałożyciel Gorzowskiego Klubu Sportowego „Gorzovia”. Współtwórca sukcesów organizacyjnych i sportowych klubu w latach 1990-2013. Za zaangażowanie na rzecz sportu otrzymał m.in.: Odznakę Honorową Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, brązową, srebrną i złotą odznakę „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, złotą odznakę Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego wyróżniono pracownice Urzędu Miasta Gorzowa. Odznaczenia odebrały:
Alina Gospodarczyk z Wydziału Urbanistyki i Architektury,
Anida Sciepuro z Wydziału Geodezji i Katastru,
Maria Wasik z Wydziału Edukacji,
Anna Wojnicka z Wydziału Budżetu i Rachunkowości.

Oprac. red.
Foto Hanna Kaup


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/19

, zdjęcie 2/19

, zdjęcie 3/19

, zdjęcie 4/19

, zdjęcie 5/19

, zdjęcie 6/19

, zdjęcie 7/19

, zdjęcie 8/19

, zdjęcie 9/19

, zdjęcie 10/19

, zdjęcie 11/19

, zdjęcie 12/19

, zdjęcie 13/19

, zdjęcie 14/19

, zdjęcie 15/19

, zdjęcie 16/19

, zdjęcie 17/19

, zdjęcie 18/19

, zdjęcie 19/19


3 lipca 2021 14:24, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


A robotnika, policjanta, żołnierza czy tzw"szarego człowieka np. Roberta Piotrowskiego, Tomasza Rybaka" nie ma nawet w myślach prezydenta, bo po co? Lepiej stawiać na tych, ktorzy są przydatni....
Anonim_3154, 03.07.2021, 19:38, 83.20.106.122 ##

Gratuluje odznaczonym, szczególnie panu Bryniarskiemu czy medycznym pracownikom, ale o innych też trzeba myśleć.
Anonim_3154, 03.07.2021, 19:41, 83.20.106.122 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Absolutorium dla Prezydenta
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki otrzymał we wtorek (18 czerwca) absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało ... <czytaj dalej>
O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Kleczyński Krzysztof Zakład Budowlany

ul. Śląska 34 /2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 66 37
branża: Budowlane usługi - renowacje, remonty <czytaj dalej>
Wspólnota Mieszkaniowa Ul.Andresa 8 w Gorzowie Wlkp.

ul. Hawelańska 7 m. 7, Gorzów Wlkp.
tel. 95 728 73 16
branża: Wspólnoty mieszkaniowe <czytaj dalej>
"AN Styl" Usługi Fotograficzne

ul. 30 Stycznia 6 lok. 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 63 85
branża: Fotograficzne agencje <czytaj dalej>

Związki Gorzowa z Wielkopolską
Jeszcze w sprawie przynależności Gorzowa do Wielkopolski. Ziemia na której był ... <czytaj dalej>
Porozumienie i nowa wiceprezydent
W gorzowskiej Radzie Miasta powstała koalicja dwóch największych klubów radnych. ... <czytaj dalej>
O przyszłości polskiej edukacji
Zbliża się koniec roku szkolnego. Koniec roku szkolnego za pasem. Skończył ... <czytaj dalej>
Dla nas wszystkich to był test
Taka historia, na szczęście, nie zdarza się często. To dobrze, ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0497.jpg
admin ego:
Z czwartku na piątek
To się porobiło. Od przedwczoraj (środa) jesteśmy w Norwegii. Przy ... <czytaj dalej>
admin ego:
Dlaczego Gorzów Wielkopolski
Warto mieć świadomość, co trzeba będzie zmienić w polskim prawie ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3879:
nie ma to żadnego znaczenia.
zmiana nazwy miasta jest wymuszana przez grono idiotów. <czytaj dalej>
Anonim_6967:
Grazia. To jest powracająca obsesja trwająca już kilkadziesiąt lat. . <czytaj dalej>
Anonim_4638:
Moje odczucia są zupełnie odwrotnie. "Żelbetonu", czyli zwolenników pozostania przy dotychczasowej nazwie (która nijak ma się do obecn <czytaj dalej>
Anonim_6819:
jak do młotków nic nie dociera <czytaj dalej>
Anonim_5148:
Zauważyliście, że ten gość powyżej zawzięcie dyskutuje z samym sobą :) <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej